Dr. Öğr. Üyesi Hatibe KARA

BİYOKİMYA ANABİLİM DALI HAKKINDA          AKADEMİK KADRO          YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR          DUYURULAR

KİŞİSEL BİLGİLER          PROJELER          YAYINLAR

PROJELER

1. Panc-1 ve BxPC-3 pankreas kanseri hücre hatlarında TP-0903 Axl inhibitörünün Gemsitabin ilaç duyarlılığına etkinliğinin araştırılması, (Proje Türü: Yükseköğretim Kurumları tarafından destekli bilimsel araştırma projesi), Yürütücü, 03 Haziran 2022, (Devam Ediyor)

2. Malatya Kayısısı Prunus armeniaca L Meyva ve Çekirdeğinden Beta glukozidaz Enziminin Saflaştırılması ve Karakterizasyonu, (Proje Türü: Yükseköğretim Kurumları tarafından destekli bilimsel araştırma projesi), Araştırmacı, 15 Nisan 2014, 10 Ocak 2016, (Tamamlandı)

3. Rat Karaciğer Beta glukozidazları Üzerine Bazı Antibiyotiklerin in vitro Etkilerinin Araştırılıması, (Proje Türü: Yükseköğretim Kurumları tarafından destekli bilimsel araştırma projesi), Yürütücü, 07 Nisan 2014, 04 Ocak 2016, (Tamamlandı)

4. Deneysel Karaciğer İntoksikasyonunda N Asetil Sisteinin Karaciğerdeki Oligosakkarit Üniteleri Üzerine Etkileri Balıkesir Üniversitesi, (Proje Türü: Yükseköğretim Kurumları tarafından destekli bilimsel araştırma projesi), Araştırmacı, 01 Nisan 2013, 31 Aralık 2015, (Tamamlandı)

5. Pankreas Kanser Tedavisinde Kullanılan Kemoterapi Ajanlarının Anjiogenez ve Hücre Proliferasyonunu Arttırdığı Bilinen COX 2 Enzim Aktivitesi Üzerine in vitro Etkilerinin Araştırılması, (Proje Türü: Yükseköğretim Kurumları tarafından destekli bilimsel araştırma projesi), Araştırmacı, 03 Haziran 2013, 31 Aralık 2015, (Tamamlandı)

6. Deney Hayvanları Üretim Bakım Uygulama ve Araştırma Biriminin Kurulması, (Proje Türü: Kalkınma Bakanlığı), Yürütücü, 20 Mayıs 2013, 20 Kasım 2013, (Tamamlandı)

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [09-Mar-2022]

İçerik Görüntüleme : [291]