Doç. Dr. Artun YIBAR

BESİN HİJYENİ VE TEKNOLOJİSİ ANABİLİM DALI​​ HAKKINDA          AKADEMİK KADRO          YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR          DUYURULAR

KİŞİSEL BİLGİLER         PROJELER          YAYINLAR

KİŞİSEL BİLGİLER:

Doğum Yeri: Bursa

Doğum Tarihi: 27 Haziran 1981

Yabancı Dil: İngilizce

ÖZGEÇMİŞ:

2000, Eylül -2005, Haziran U.Ü. Veteriner Fakültesi - Lisans

2008,Ocak- 2011,Nisan U.Ü. Veteriner Fakültesi - Araş.Gör.

2011, Nisan- U.Ü. Veteriner Fakültesi - Dr. Araş.Gör. 

2014, Nisan-U.Ü. Veteriner Fakültesi- Yard. Doç. Dr.

2016, Nisan-U.Ü. Veteriner Fakültesi- Doç.Dr.   

AKADEMİK/İDARİ GÖREVLERİ:

Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Birim Akademik Teşvik Başvuru ve İnceleme Komisyonu Üyeliği, Aralık 2018-Devam
Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Çiftlik Üretim ve Sağlık Kurulu Üyeliği, Aralık 2018-Devam
Uludağ Üniversitesi Mennan Pasinli Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Satınalma Komisyonu Başkanı, Ağustos 2018-Devam.
Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Tanıtım Günleri Komisyonu Üyeliği, Temmuz 2018 -Devam
Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Ar-Ge Stratejik Çalışma Grubu Üyeliği, Mart 2018-Devam
Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Araştırma Komisyonu Üyeliği, Şubat 2018-Devam
Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Kasım 2017-Devam.
Uludağ Üniversitesi Mennan Pasinli Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Öğretim Üyeliğine Atama Kriterleri Komisyonu Üyeliği, 2017-Devam
Uludağ Üniversitesi Kamu İktisadi Teşekkülleri Yürütme Kurulu Üyeliği (ULUKİT), Ekim 2016, devam.
Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Laboratuvarlar Koordinasyonu Komisyonu Üyeliği, Eylül 2016, devam.
Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Muayene Kabul Komisyonu Komisyon Başkanlığı-Yedek Üyelik, Ağustos 2016-Aralık 2018.
Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Yemek Hizmeti Kontrol Teşkilatı Komisyonu Asil Üyelik, Şubat 2016-Kasım 2018.
Uludağ Üniversitesi Mennan Pasinli Meslek Yüksekokulu Yönetim Kurulu Üyesi, Temmuz 2015, devam.
Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Yemek Hizmeti Kontrol Teşkilatı Komisyonu Yedek Üyelik, Ocak 2015-Şubat 2016.
Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Akreditasyon Kurulu (EAEVE) Üyeliği, Temmuz 2014, devam.
Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Sağlığı ve Hayvansal Üretim, Araştırma ve Uygulama Merkezi Gıda İşletmeleri Yöneticiliği, Mart 2014, devam.

VERDİĞİ DERSLER

Lisans Dersleri:

Besin Hijyeni ve Teknolojisi

Lisansüstü Dersleri:

Bakteriyofajlar (Doktora)

Gıda teknolojisinde Bakteriyofaj ve Bakteriyosin Kullanımı (Doktora)

Gıda Teknolojisinde Bakteriyofaj ve Bakteriyosin Kullanımı (Yüksek Lisans)

Ön Lisans Dersleri:

Gıda Mikrobiyolojisi

Peynir Teknolojisi

Çiğ Süt Analizleri

Süt Ürünleri Analizleri

İçme Sütü ve Konsantre Süt Ürünleri

Fermente Süt Ürünleri-I

Fermente Süt Ürünleri-II

Yöresel Peynir Çeşitleri

Kimya-I

Kimya-II

Genel Kimya

Temel Kimya

Hayvansal Ürünler Teknolojisi

Tereyağı Teknolojisi

Hazır Yemek Sistemleri

Dondurma Teknolojisi

UZMANLIK ALANLARI:

Gıda Mikrobiyolojisi, Gıdalarda Kalıntı

DANIŞMAN GÖRÜŞME SAATLERİ:

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Tel: (+90 224) 294 13 59

Fax: (+90 224) 294 12 02

e-mail: artunyibar@uludag.edu.tr

Avesis : https://avesis.uludag.edu.tr/artunyibar

Adres: U.Ü. Veteriner Fakültesi, Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalı, Görükle Kampüsü 16059 Bursa

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [4.267]