Prof. Dr. Murat YALÇIN

ANATOMİ ANABİLİM DALI HAKKINDA          AKADEMİK KADRO          YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR          DUYURULAR

KİŞİSEL BİLGİLER          PROJELER          YAYINLAR

KİŞİSEL BİLGİLER :

Doğum Yeri     : Ankara
Doğum Tarihi  : 04.12.1975
Yabancı Dil      : İngilizce

ÖZGEÇMİŞ

1975 yılında Ankara'da doğdum yine ayni şehirde ilk ve orta öğrenimimi tamamladıktan sonra 1992 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesine girdim. 1997 yılında veteriner hekim olarak mezun oldum. 1998 yılında Uludağ Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Veteriner Fizyoloji alanında Doktora eğitimine başladım ve 2003 yılında doktor ünvanı alarak lisansüstü eğitimini tamamladım. Doktara eğitimim esnasında 2 ay sure ile Londra İngiltere'de yabanci dil eğitimi aldım. Doktara eğitimimi tamamladıktan sonra 2006 yılında 2 ay süre ile Silesie Medical University Department of Physiology, Zabze-Katowice Polonya'da ve 2007 yılında ise yaklasık 2.5 yıl süre ile Albany College of Pharmacy and Health Science bağlı Pharmaceutical Research Institue, Albany-New York, Amerika Birleşmiş Devletlerinde doktora sonrası araştırmalara katıldım. Halen Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalışmaktayım.

KAZANILAN AKADEMİK DERECELER 

Anakara Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 1997 (Mezuniyet)  
Uludağ Üniversitesi Sağlık Bilimleri Ens. 2003 (Doktora)
Uludağ Üniversitesi Sağlık Bilimleri Ens. 2006 (Öğr.Gör.Dr.)
Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 2007 (Yard.Doç.Dr.
Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 2007 (Doç. Dr.)

Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 2013 (Prof. Dr.)

VERDİĞİ DERSLER 

Lisans Dersleri :
Fizyoloji I
Fizyoloji II
Hayvan Refahı

UZMANLIK ALANLARI  :

Dolaşım ve solunum sisteminin merkezi kontrolü, merkezi termoregülasyon, nöroendokrinoloji, nörotransmitter, nöromediatör maddeler nöromodilatör, nöropeptitler, değişik beyin bölgelerinde mikrodiyaliz ve mikroenjeksiyon, deneysel miyokardiyal iskemi reperfüzyon, xenograft ve orthotopic kanser modelleri, tümör büyümesi ve angiogenesis 

İLETİŞİM BİLGİLERİ 

Tel: (+90 224) 294 12 28

Fax: (+90 224) 294 12 02

e-mail: muraty@uludag.edu.tr

Avesis : https://avesis.uludag.edu.tr/muraty

Adres  : U.Ü. Veteriner Fakültesi, Fizyoloji Anabilim Dalı, Görükle Kampüsü 16059 Bursa

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [5.183]