2018-19 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi.

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olmaya hak kazanan 185 öğrenci 20 Haziran 2019 Perşembe günü saat 14.00'te düzenlenen törenle belgelerini aldı. Törene aileleriyle birlikte katılan öğrencilerin heyecanı yüzlerine yansıdı.

BUÜ Sağlık Hizmetleri MYO’da eğitim gören ve 2018-2019 eğitim öğretim dönemi sonunda okulunu bitirecek olan 185 öğrenci Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde belgelerini aldı. Törene BUÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Kırıştıoğlu, Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Prof. Dr. Elif Moğol, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

SEKTÖRÜMÜZÜN HER BİR PARÇASI VAZGEÇİLMEZDİR

Yoğun bir kalabalığın bulunduğu törende konuşan BUÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Kırıştıoğlu, sağlık hizmetlerinin bir bütün olduğunu söyledi. Kendisinin de tıp kökenli bir akademisyen olduğunu hatırlatan Rektör Yardımcısı Kırıştıoğlu; “Hepimiz aynı amaç için hizmet eden bireyleriz. Bu alanda çalışan meslek gruplarından herhangi birinin eksik veya yetersiz olması, verilen sağlık hizmetini ciddi derecede düşürür. Bu nedenle sektörümüzde yer alan her çalışan vazgeçilmezdir. Siz değerli öğrencilerimiz, sağlığın her alanında kaliteli hizmetin verilmesi gereken bir alandan mezun oluyorsunuz. Yapacağınız çalışmalarda da üniversitemizi temsil edeceksiniz. Bunun farkında olmanızı sizlerden rica ediyor, yeni yaşamınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERE YENİ HAYATLARINDA BAŞARILAR

Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Prof. Dr. Elif Moğol ise okul olarak 33. dönem mezuniyet töreni düzenlediklerini açıkladı. Ailelere, öğrencileri yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden Müdür Moğol; “Değerli veliler, büyük özenle ve emekle yetiştirdiğiniz evlatlarınızı hayat mücadelesine güçlü birer bireyler olarak yolcu etmenin zamanı geldi. Artık onlarla daha fazla iftihar edebilirsiniz. Evlatlarınız olan mezunlarımız, sizlerden aldıkları destekle bugüne kadar geldiler. Bunun için hepinizi ayrı ayrı selamlıyorum. Öğretim elemanlarımıza da verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize de bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

HEP BİRLİKTE KEP FIRLATTILAR

Açılış konuşmalarının ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Kırıştıoğlu ve MYO Müdürü Prof. Dr. Elif Moğol tarafından dönem birincilerine mezuniyet anı belgeleri verildi. Belgelerini alan öğrenciler, törenin son kısmında hep birlikte kep fırlatmanın mutluluğunu yaşadı.

 

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [2.596]