2017

Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndan 2016-2017 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı sonunda mezun olan öğrencilerimiz Prof.Dr.M.Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde düzenlenen ortak diploma töreninde diplomalarını üniversite yöneticilerinin elinden aldı. Diploma töreni 24 Ocak 2018 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Prof.Dr.M.Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen diploma törenine UÜ Rektör Yardımcıları Prof.Dr.Eray Alper ve Prof.Dr.Mehmet Yüce, Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Prof.Dr.Mustafa Tayar, tüm meslek yüksekokullarının yöneticileri, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

DİPLOMA TÖRENİNDE AFRİN’DEKİ MEHMETÇİKLER UNUTULMADI

Programın açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Eray Alper yaptı. Rektör Yardımcısı Eray Alper konuşmasına Afrin’de operasyon yürüten Türk Silahlı Kuvvetleri personeline başarı dileklerinde bulunarak başladı. Türk milletinin, kahraman Mehmetçiklere gönülden dualar ettiğini vurgulayan Alper; “Türk Milleti olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanında olduğumuzu buradan bir kez daha ilan ederken, tüm ülkelerin teröre karşı ortak bir duruş sergilemelerini beklediğimizi ifade etmek istiyorum. Şehit olan askerlerimize Rabbimizden rahmet niyaz ederken, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Bu zorlu süreçleri milli beraberliğimizden taviz vermeden, ulusal hedeflerimizden geri adım atmadan kararlılıkla geçmemiz halinde daha güzel yarınların bizi beklediğine samimiyetle inanıyorum. İçeriden ve dışarıdan bizi hedef alan terör eylemlerine, algı operasyonlarına ve ekonomik saldırılara rağmen Türkiye hedeflerinden asla sapmayacaktır. Birbirine kenetlenmiş ortak hedefler ve idealler etrafında toplanmış bu milleti hiçbir güç yolundan alıkoyamayacaktır” dedi.

HEDEF EN İYİ 10 ÜNİVERSİTE ARASINA GİRMEK

Konuşmasında Uludağ Üniversitesi’nin son yıllarda elde ettiği başarılara da değişen Rektör Yardımcısı Eray Alper, 15 araştırma üniversitesinden biri olarak seçilen Uludağ Üniversitesi’nin kampüs yapısıyla, akademik başarılarıyla, bilimsel buluşlarıyla, uluslararası düzeyde ses getiren yayınlarıyla daha da fazla gündem belirleyen bir konuma ulaşacağını kaydetti. Sadece bugünü değil geleceği de planlayan bir bakış açısıyla hayata geçirdikleri çalışmalarla üniversiteyi fiziksel, teknolojik ve de akademik açıdan Türkiye’nin gelecek vizyonu doğrultusunda yeniden kurguladıklarını vurgulayan Alper; “Uludağ Üniversitesi’ni Türkiye’nin en iyi 10 üniversitesi arasına öğrencilerimiz, mezunlarımız, akademisyenlerimiz ve çalışanlarımız ile ele ele hep beraber ulaştıracağız. Mezun olan öğrencilerimiz artık hayatlarında bir dönem kapatıyor, yeni ve zorlu bir kulvara adım atıyorlar. Yüce Allah’tan yolunuzun açık, başarılarınızın daim olmasını diliyorum. Bilmeliyiz ki eğitim, okul hayatının herhangi bir aşamasında bitmiyor. Hem kişiler hem de kurumlar için yaşam boyu öğrenme dediğimiz süreç söz konusu” şeklinde konuştu.

ÖĞRENCİLER İŞE HEMEN BAŞLAYACAK DONANIMA SAHİP

Törende öğrencilere seslenen UÜ Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Prof.Dr.Mustafa Tayar ise üniversiteye bağlı 15 meslek yüksekokulunda toplam 21 bin öğrenci ve 289 akademisyen ile hizmet vermeye devam ettiklerini belirtti. Eğitim verdikleri branşlarının birçoğunda Türkiye’nin önünde yer aldıklarını ifade eden Prof.Dr.Mustafa Tayar; “Bugün ailelerin bizlere emanet ettikleri öğrencilerimizi, bileklerine taktığımız altın bileziklerle sizlere geri iade ediyoruz. O yüzden ben hocalarıma da teşekkür ediyorum. Verdikleri kaliteli eğitim sayesinde, öğrencilerimiz hemen Pazartesi günü işe başlayacak donanımdalar. Birçoğu da zaten meslek hayatına atışmış durumdalar. Hepsinin yolları açık olsun diyorum” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından mezun olmaya hak kazanan 232 meslek yüksekokulu öğrencisi tek tek sahneye çağırılarak gerçek diplomalarını aldı. Törenin sonunda öğrenciler hep birlikte kep atarak mezun olmanın keyfini aileleriyle birlikte paylaştı. 

 

 

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [990]