IX. Meslek Yüksekokulları 3. Ulusal Öğrenci Kongresi
IX. MESLEK YÜKSEKOKULLARI 3. ULUSAL ÖĞRENCİ KONGRESİ

Uludağ Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü’nün 2004 yılından bu yana düzenlediği, “Meslek Yüksekokulları Öğrenci Kongresi” 20 Mayıs 2013 Pazartesi günü Prof.Dr.Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde yapıldı. Üç yıldır ulusal çapta düzenlenen etkinliğe Üniversitemiz bünyesindeki tüm meslek yüksekokulları ve Türkiye’den çok sayıda meslek yüksekokulu katıldı.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek ve Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Prof. Dr. Rıdvan Ezentaş’ın konuşmalarıyla başlayan etkinlikte, “Tüketim Kültürü ve Çevre” konuları masaya yatırıldı. 21. yüzyılın hastalığı “tüketim çılgınlığı ve onun olumsuz etkileri” 22 farklı bildiri ile katılımcılara sunuldu.

Kongreye yaklaşık 1200 öğrenci kayıt yaptırmışken katılımın çok daha fazla olduğu görülmüştür. Öğrenci kongresine, “Toprak Dede” lakaplı Hayrettin Karaca da katıldı ve Türkiye’nin milli servetini koruyup kollama konusunda öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Kongrede, İnegöl Meslek Yüksekokulu atıklardan oluşturdukları giysileri defileyle sundu. Yenişehir İbrahim Orhan Meslek Yüksekokulu Orff Gösterisiyle ilgi çekerken, İznik Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin fuaye alanında açmış oldukları sergi de beğeni topladı.

Yüksekokulumuz Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programı birinci sınıf öğrencilerinden Emine Ay, Melda Köse, Büşra Çetin, Gülçin Ayarug, Aslıhan Yavuz, Damla Aydın ve Melike Bozay Kongre Kayıt masasındaki görevlerini başarıyla yapmışlardır. Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programı ikinci sınıf öğrencilerinden Esma Can "Bilinçsiz İlaç Tüketimi ve Etkileri" ve Büşra Yıldız "Tüketiyoruz!" adlı bildirileriyle katıldıkları kongrede sunumlarını başarıyla gerçekleştirmişlerdir.

Kongre bitiminde Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Müfit Parlak ve MEYOK Koordinatörü Prof.Dr.Rıdvan Ezentaş tarafından katılımcılara, görevli öğrenciler ve Düzenleme Kurulu üyeleri katılım ve teşekkür belgeleri verilmiştir.

 

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [1.715]