2022-2023 Mezuniyet Törenimiz

MESLEK YÜKSEKOKULUMUZDA 2023 MEZUNİYET SEVİNCİ

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olmaya hak kazanan öğrenciler, gerçekleştirilen tören ile belgelerini aldı. Yaklaşık 176 öğrencinin kep fırlatma sevincini yaşadığı törende aileler de çocuklarının mutluluğuna şahitlik etti.

Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet törenine BUÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriyya Arı, Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Prof. Dr. Sinan Çavun, akademisyenler, bağışçılar, öğrenciler ve aileleri katıldı.

EN İYİ ŞEKİLDE YENİ HAYATLARINA HAZIRLANDILAR

Törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriyya Arı, meslek yüksekokulunun iki yıllık bir eğitim sürecinin bulunduğuna işaret ederek; “Dışarıdan bakıldığında iki yılın kısa bir süre olduğu düşünülebilir. Ancak Üniversitemiz Meslek Yüksekokulunda verilen kapsamlı ve nitelikli eğitim ile 2 yıl içerisinde öğrencilerimiz son derece donanımlı bir mesleki bilgiye sahip oldular. Sağlık hizmetleri alanında kendilerini geliştirerek, mezuniyet sonrasına en iyi şekilde hazırlandılar. Bugün artık yeni bir hayat başlıyor. Çocuklarımızı iş hayatına en iyi şekilde hazırlayan tüm akademisyenlerimize ve onlara destek olan ailelerine teşekkür ediyoruz. Mezun öğrencilerimize de yeni hayatlarında üstün başarılar diliyoruz” şekilde konuştu.

OKUL MÜDÜRÜ ÇAVUN’DAN DESTEKÇİLERE ÖZEL TEŞEKKÜR

BUÜ Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Prof. Dr. Sinan Çavun ise sağlık sektörünün her gün yoğun bir şekilde işleyen dev bir mekanizma olduğunu söyledi. Öğrencilerin, hayatın her alanında mesleklerini en iyi şekilde icra edebilecek kapasitede olduğunun altını çizen Prof. Dr. Sinan Çavun; “Nitelikli eğitimin sizlere ulaştırılması için yoğun bir çaba gösteriyoruz. Bu hizmetlerimiz sırasında bizlere katkılarını hiçbir zaman esirgemeyen çok özel insanlar var. Bunlardan ilki Suhendam Urbay, Abdullah Burkay ve Hakan Dinçtürk’tür. Bu özel insanlara şükranlarımızı iletiyoruz. Çocuklarını okutmak için büyük fedakarlıklar yapan ailelere teşekkür ediyoruz. Sevgili öğrencilerimiz, zor bir meslek seçtiniz. Böyle zamanlarda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur sözünü aklınızdan çıkarmayın” dedi.

Sunuculuğunu Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı öğretim elemanı Öğr. Gör. Dr. Arzu Öden Acar’ın yaptığı mezuniyet töreni programında mezunlar adına 2022-2023 dönem birincisi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programı öğrencisi Hatice Şen yaptı. Dönem birincisi konuşmasında arkadaşlarına, Meslek Yüksekokulumuz öğretim elemanlarına, tüm ailelere ve özellikle de ailesine desteklerinden dolayı teşekkür ederek mutluluğunu ve heyecanını paylaşmaktan gurur duyduğunu ifade etti.

Meslek Yüksekokulumuzda programları program birincileri (Anestezi programı: Zehra Göktepe, İlk ve Acil Yardım programı: Adem Tekin, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programı: Funda Balcı, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı: Dilara Oral, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programı: Hatice Şen) birincilik plaketleriyle ödüllendirildi.  

Ayrıca Meslek Yüksekokulumuzda derece yaparak ilk üçe giren öğrenciler; Dönem Birincisi Hatice Şen (Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programı), Dönem İkincisi Adem Tekin (İlk ve Acil Yardım programı) ve Dönem Üçüncüsü Rümeysa Pınar (İlk ve Acil Yardım programı) Çini Tablo hediyelerini Meslek Yüksekokul müdürümüz Prof. Dr. Sinan Çavun ve davetli misafirlerin elinden aldılar ve dönem birincisi tarafından anı kütüğüne isim plaketi çakıldı.

Program protokol konuşmaları ve programlarında dereceye giren öğrencilerin hediyelerinin takdiminden sonra sırasıyla beş programda öğrenim gören ve mezuniyeti hak eden öğrencilerin anı belgeleri ve çini işleme tabak hediyeleri program öğretim elemanları tarafından verilmesinin ardından, sağlık andının okunması ve kep atmaları ile sona erdi.

      

    

    

   

    

    

    

   

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Videomuz allttaki linkte yayındadır.

İzlemek İçin Alttaki Linki Tıklatınız...

https://www.youtube.com/watch?v=q5WI91Hi05s 

 

Bursa Uludağ Üniversitesi Web Sayfasında Yer Alan Mezuniyet Haberi Bilgimiz:

https://www.uludag.edu.tr/haber/view/17855/saglik-hizmetleri-myoda-mezuniyet-sevinci 

 

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [04-Ağu-2023]

İçerik Görüntüleme : [214]