Bursa Uludağ Üniversitesi Mustafakemalpaşa Meslek Yüksekokulu ve YGZ Bilişim Arasında Önemli Bir İş Birliği Protokolü İmzalandı
 Bursa Uludağ Üniversitesi Mustafakemalpaşa Meslek Yüksekokulu ve YGZ Bilişim Arasında Önemli Bir İş Birliği Protokolü İmzalandı

Bursa Uludağ Üniversitesi Mustafakemalpaşa Meslek Yüksekokulu, akademik, bilimsel ve pratik çalışma ortamını genişletmek amacıyla YGZ Bilişim (Mikro Yazılım, Zirve Yazılım) ile önemli bir iş birliği protokolü imzaladı. Bu kapsamda, 4 haftadır devam eden yazılım eğitimleri protokol ile resmiyet kazandı.

Protokol törenine, Mustafakemalpaşa Meslek Yüksekokulu yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ve İşletme Yönetimi programlarının akademisyenleri, Mikro Yazılım Şirketinin yöneticilerinden Kanal Satış Yöneticisi Hasan Çevik ve Presales Manager Erol İlhan, YGZ Bilişimden Genel Müdür Derya Erdoğan ve Ofis Yöneticisi Kübra Ersin katıldı. İmza töreninde taraflar, iş birliği kapsamında gerçekleştirilecek olan projeleri ve ortak çalışmaları ele alarak, gelecekteki iş birliği olanaklarına yönelik stratejileri belirledi.

YGZ Bilişim, 4 haftadır Yüksekokul bünyesinde gerçekleştirdiği yazılım eğitimleri ile öğrencilere sektörel bilgi ve deneyim aktarımını sağlamıştı. Bu eğitimleri tamamlayan öğrencilere katılım sertifikaları Yüksekokul Yönetimi, YGZ Bilişim ve Mikro Yazılım yöneticileri tarafından verildi. Bu eğitimler, protokolle resmi bir nitelik kazanarak daha da geniş bir perspektife taşındı. İmzalanan protokol ile, YGZ Bilişim, Yüksekokul öğrencilerine ve akademisyenlerine destek vermeye devam edecek ve ortak projelerde bir araya gelerek yazılım alanında inovasyon ve gelişim çalışmalarına katkı sağlayacak.

Mustafakemalpaşa Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet ÖZ, protokolün öğrencilere sağladığı faydalardan ve iş birliğinin öneminden bahsederek, gelecekte benzeri projelerin artarak devam etmesini hedeflediklerini ifade etti. YGZ Bilişim ise, Üniversite ile gerçekleştirilen bu iş birliğinin sektöre nitelikli profesyoneller kazandırma açısından büyük önem taşıdığını vurguladı.

Bu protokol, hem öğrencilere sektörel bilgi ve deneyim kazandırma amacı güden bir eğitim iş birliği, hem de akademik dünya ve yazılım dünyasının bir araya gelerek inovasyonu teşvik ettiği bir örnek iş birliği olarak dikkat çekmektedir. Bu tür iş birlikleri, öğrencilerin daha iyi bir eğitim almasına ve sektöre daha hazır bir şekilde uyum sağlamalarına olanak tanımaktadır.

 

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [26-Ara-2023]

Haber Görüntüleme : [381]