Bursa Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

Müdürlük

                                                                                       

                                                                                                                            PROF. İSMAİL M. GÖĞÜŞ
                                                                                     

1954 yılında doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini memleketi olan Gaziantep’te tamamladı. 1977 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü’nü bitirerek Dikili Lisesi’nde Müzik Öğretmenliği görevine atandı. 1978’de mezun olduğu kurumun açtığı asistanlık sınavını kazanarak Ses Eğitimi alanında asistanlığa başladı.

1982’de Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı, 1985’de aynı kurumun EPÖ-Program Geliştirme Bilim dalında yüksek lisans derecesi aldı. 1993 yılında İTÜ-Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nda Sanatta Yeterlik çalışmasını bitirdi.

1991-1993 yılları arasında Marmara Üniversitesi’nde görev yaptı. Ayrıca 1991-1997 yılları arasında Bursa Ali Cengiz Çelenk Çocuk Korosu’nu çalıştırdı ve bu çalışmaları çeşitli festivallere, eğitici TV programlarına taşıdı.

1993’de Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde göreve başladıktan sonra, Bursa’da müzik alanına ilişkin pek çok etkinliğin gerçekleşmesini sağladı. Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Filarmoni Derneği ve Bursa Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın kurulması fikrini ortaya atanlardan biri olup, bu kurumların kuruluşlarının tamamlanmasına kadar önemli görevler üstlendi.

Arizona State Üniversitesi’nde kısa dönem eğitim programına katılan GÖĞÜŞ, 2000 yılında Doçent oldu. Eğitim ve müzik alanına yönelik dergilerde yazıları,  ulusal ve uluslararası birçok kongrede bildirileri yayınlandı. Çeşitli kuruluşlarda ses eğitimine ilişkin konferansları ve konserleri bulunan GÖĞÜŞ’ün “Canım Annem” ve “Anadolu Sevdası” adlı piyano eşlikli çocuk şarkıları, “17. ve 18. Yüzyıllardan Onbir İtalyan Şarkı ve Aria”, “Sesin Bakımı Korunması ve Eğitimi” adlı kitapları yayınlandı. GÖĞÜŞ’ün Şan-piyano ve orkestra için çeşitli çalışmaları olup, bunlardan “El Ele 23 Nisan’a“ adlı orkestra eşlikli çocuk şarkısı 2008’de çocuk korolarının da yer aldığı Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası tarafından seslendirildi. 2008’de yayınlanan “Anadolu” adlı şan-piyano çalışmasının ilk seslendirilişi ise Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda gerçekleşti.

2008'de Profesör unvanını alan İ.GÖĞÜŞ, 1998’den bu yana Bursa Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı müdürü olarak görevine devam etmektedir.

 

Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Görükle Yerleşkesi 16059 NİLÜFER-BURSA / 0 224 294 27 00