ÜFLEME VE VURMA ÇALGILAR ANASANAT DALI

PROGRAMLAR

 

 

 

Üfleme ve Vurma Çalgılar Anasanat Dalı; ortaokul, lise, lisans programlarıyla ve sekiz sanat dalında eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu sanat dalları: Flüt, Fagot, Obua, Klarinet, Korno, Trompet, Trombon ve Vurma Çalgılardır.     

Üfleme ve Vurma Çalgılar Anasanat Dalı ortaokul ve lise devresi haftalık ders çizelgeleri ilgili kısımda, lisans ders bilgileri ise üniversite sayfasında sunulmuştur.

 

 

 

 

 

 

ÖĞRETİM ELEMANLARI

 

Doç. Cem ÖNERTÜRK
(Flüt SD)
Üfleme ve Vurma Çalgılar Anasanat Dalı Başkanı

Web:

E-Posta:

                                                 Telefon:

                                              Avesis: https://avesis.uludag.edu.tr/cemon

                                              erturk

1986’da Ankara'da doğdu. Müzik eğitimine 12 yaşında İlhan Baran ile başladı. 1999 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde Stiliana Stavreva’nın öğrencisi oldu. Gülşen Tatu, Roberrt Winn, Patrick Gallois, Maurice Steger ve Emmanuel Pahud’un ‘master class’larına aktif olarak katıldı.  2005’de Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ile solist olarak konser verdi. 2006’da “Yamaha Scholarship”, 2007’de DAAD (Alman Akademik Değişim Servisi) burslarına layık görüldü. Aynı yıl “Cahit Koparal Flüt Yarışması”nda birincilik ödülü kazandı ve Bilkent Ün. MSSF’nden onur derecesi ile mezun oldu. 2009’da Münih Yüksek Müzik Okulu’nda Prof.Andras Adorjan ile yüksek lisansını, 2013’de Bilkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Stiliana Stavreva ile Sanatta Yeterlik (dokora) programını bitirdi.
2009’da Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde solist olarak konser verdi. 2008’de “Young Euro Classic” yaz festivali kapsamında kurulan orkestra ile Çin (Şanghay, Pekin) ve Almanya (Münih, Berlin), 2011 yılında Lorin Maazel’in yönettiği “Castleton Festival Orkestrası” ile Amerika ve Kanada turnelerine katıldı. Sanatçı, Kapadokya’da “Klasik Keyifler”, Afyon, “Opus Amedaus” müzik feestivalleri ile 2013 yılında “Marz Musik” Modern Müzik Festivali (Berlin) ve Münster Müzik Festivali’nde, 2015 yılında Ankara Müzik Festivali’nde konserler verdi. 2015 yılında Doçent unvanını alan sanatçı, N.Erbakan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda iki yıl görev yaptı. Halen U.Ü. Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Üfleme ve Vurma Çalgılar Anasanat Dalı öğretim üyesi olup Bilkent Üniversitesi MSSF’nde de flüt dersleri vermekte,  yurt içinde ve yurtdışında konser hayatını aktif olarak sürdürmektedir.

 

 

Doç. Peter KÖRNER
(Trombon SD)

Web:

E-Posta:

Telefon:

 

Avesis: https://avesis.uludag.edu.tr/peterkorner

1974’de Almanya’ da doğdu. İlk trombon dersini 1988’de Frankfurt Müzik Yüksek Okulu profesörü ve Frankfurt Radyo Senfoni Orkestrası sanatçısı Oliver Siefert’tan aldı. 1993 yılında Almanya'da “Jugend Musiziert“ yarışmasında birincilik aldı. 1998 yılında Frankfurt Müzik Yüksek Okulu’nu, 1999 yılında ise Weimar ‘’Franz Liszt’’ Müzik Yüksek Okulu’nda Prof. Arminn Bachmann’ın öğrencisi olarak yüksek lisans derecesini aldı. 2002 yılında Münih Müzik Yüksek Okulu’nda Prof. Wolfram Arndt ile çalışarak Sanatta Yeterlik diplomasını aldı. 1996-2000 yılları arasında “Musikschule Bekum Warendorf” okulunda trombon dersleri verdi. 1995-1997 yıllarında “Junge Deutsche Philharmonie”, “Bayerische Rundfunk Orchester Akademi“, “Landesteater Detmold” orkestralarında çaldı. 1997’de 1.trombonda yer aldığı kuartetiyle ‘’Jan Koetsier’’ Yarışmasında birincilik ödülü aldı. 1997-1998’de “Beethovenhalle Bonn’’, 1998-99’da DSO Berlin Radyo Senfoni Orkestrası’nda, 2000-2005 yılları arasında ise Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nda çalıştı. 2009’da İsviçre'de Prof. Slokar’ın asistanı olarak  “Zertmatt Festival-Uluslararası Masterclass“a katıldı. Ayrıca 2009’da Bilkent Senfoni Orkestrası, 2011’de Eskişehir Belediye Senfoni Orkestrası, 2012’de Ankara Gençlik Orkestrası, 2013’de Mersin Üniversitesi Akademik Oda Orkestrası ile solo konserler gerçekleştirdi.  
2012’de Doçent unvanını aldı.  2013’de Chicago Northwestern Universitesi’nde Prof.Michael Mulcahy'nin seminerine konuşmacı olarak davetli edildi. 2015’de “World of Alto trombone” kitabı Schmid Yayınevi’nce yayınlandı, kitabın tanıtımı için ITF Uluslararası Trombon Festivali Valencia’da (İspanya)  sunum yaptı. 2005-2015 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde öğretim görevlisi ve Bilkent Senfoni Orkestrası’nda trombon sanatçısı olarak görev aldı. 2016’dan itibaren Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Üfleme ve Vurma Çalgılar Anasanat Dalı Başkanı ve öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [5.286]