DEKAN YARDIMCISI

Anasayfa   İç kontrol sistemi   İdari teşkilat yapısı   Organizasyon yapısı   Birim görev tanımları   Eylem planı çalışma grubu   Personel veri giriş yetki listesi

BİRİM : Dekan Yardımcılığı

BAĞLI OLDUĞU BİRİM : Dekan

GÖREVİN KISA TANIMI : Fakültenin Özgörev ve Uzgörü doğrultusunda Eğitim-Öğretim faaliyetleri, idari ve mali işleri ile ilgili işlerin yürütülmesi ve denetlemesinde Dekana Yardımcı olmak ve sonuçları hakkında Dekana bilgi vermek.

GÖREV VE SORUMLULUKLAR :

· Birimin tüm sevk ve idaresinde Dekan’a birinci derecede yardımcı olur,

· Fakültenin Eğitim-Öğretim faaliyetlerini organize etmek,

· Dekanın görevi başında bulunmadığı zamanlarda hem sevk ve idare hem de harcama konusunda tam yetki sahibi,

· Dekan Yardımcısı, Dekan ve Rektöre karşı sorumludur,  

· Öğrencilerle görüşmeler yapmak,   

· Dekanın bulunmadığı zamanlarda Fakülte Akademik Kurul, Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu gibi Kurullara başkanlık etmek,  

· Akademik ve İdari Personelin atama, kadro, izin, rapor ve diğer özlük haklarını takip etmek, bu konuda personelin isteklerini dinlemek,

· İdari Personelin görev ve sorumluluklarının belirlenmesini sağlamak,  

· Faaliyet raporu, stratejik plan, iç kontrol standartları uyum eylem planı ve denetim raporunu hazırlamak,

· Satın alma ve ihalelerle ilgili çalışmaları denetlemek ve sonuçlandırmak,   

· Yatay Geçiş, Dikey Geçiş, yabancı öğrenci kabulü ile ilgili çalışma takibinin yapılması, 

· Öğrencilerin ders uyumu ve muafiyeti ile ilgili komisyonlara başkanlık etmek,

· Eğitim-Öğretim ile ilgili işleri denetlemek,

· Öğrenci sorunlarının Dekan adına dinlemek ve çözüme kavuşturmak,

· Öğrenci staj talepleri incelemek,

· Ders planları, dersliklerin dağılımı, sınav programları ile ilgili çalışmaları planlamak,

· Sınavların zamanında yapılmasını, dersliklerin etkin bir şekilde kullanılmasını sağlamak,

· Öğrenci sayılarını, başarı durumunu izlemek ve istatistiklerini tutmak,

· Erasmus, Farabi programlarından yararlanmak isteyen öğrencilere yardımcı olmak bölümlerde koordinasyonu sağlamak,

· Hayvan Sağlığı ve Hayvansal Üretim Araştırma ve Uygulama Merkezi (Çiftlik)’ndeki birimlerin faaliyetlerin düzenlemek ve kontrol etmek,

· Hayvan Sağlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hayvan Hastanesi)’ndeki işleyişin takibini yapmak, gerekli olan durumlarda müdahale etmek.

DİĞER BİRİMLERLE İLİŞKİSİ : Tüm birimler

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [1.163]