Bursa Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

Rektör Mesajı

Değerli öğrencimiz,

Büyük emeklerin ve özverilerin karşılığını alarak, hayatınızda çok önemli bir dönüm noktası niteliği taşıyan üniversite yaşamına adım attınız.

Sizleri ulaştığınız bu önemli başarı için kutluyor, Türkiye’nin en köklü yükseköğretim kurumlarından olan Bursa Uludağ Üniversitesi’ne ve Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Bursa’mıza hoş geldiniz diyorum.

‘3. Nesil Üniversite’ vizyonu doğrultusunda yeni atılımlarla kalite çıtasını sürekli yükselten Bursa Uludağ Üniversitesi’nin bir ferdi olmanın ayrıcalığını, hem öğrenciliğiniz süresince hem de mezuniyet sonrasında hep yaşayacağınıza inanıyorum.

İlk mezunları arasında olmaktan onur duyduğum Bursa Uludağ Üniversitesi’nin seçkin akademisyenlerinden eğitim alacak, ülkemizin en geniş ve eşsiz doğal zenginliklere sahip yerleşkesinde öğrenci olmanın keyfine varacaksınız.

Sizler için eğitimde özgür düşünceyi destekleyen, sosyal ve kültürel etkinliklerde farklılıkları teşvik eden, kişisel gelişim fırsatlarıyla kendinizi keşfetmeyi sağlayan bir üniversite ortamı hazırladık.

Üniversiteler bilimin ve özgür düşüncenin merkezidir. Okuyun, araştırın, gözlemleyin, hayat bakışınızı her gün biraz daha genişletin.

Sizlere en önemli tavsiyem, geleceğinizi belirleyecek bu yolculukta gerek önyargılardan gerekse de sorgulamadan kabullenmekten kaçınmanız, yaşamınızı olumsuz etkileyecek zararlı alışkanlıklardan ve çevrelerden de uzak durmanızdır.

Emeğinizin karşılığını hayatınız boyunca alacağınız derslerinize ve sınavlarınıza odaklanmak, kendinizi en iyi şekilde yetiştirmek ilk önceliğiniz olmalıdır.

Bu noktada, üniversite yaşamınızı huzur içinde sürdürebilmeniz, güvenli bir ortamda kaliteli bir eğitim almanız adına, Rektörlüğümüz başta olmak üzere, tüm birimlerimizin üzerine düşen görevi titizlikle yapmaya hazırız.

Görüş ve önerilerinizi mutlaka bizlere ulaşarak paylaşmanızı rica ediyor, kapımızın sizlere her zaman açık olduğunu bilmenizi istiyorum.

Yeni dönemin sizlere başarı ve mutluluk getirmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Prof. Dr. Yusuf ULCAY

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü

Yeniköy Altı Çalılık Mevki Yeniköy- Orhangazi / BURSA, Türkiye Telefon : +90 (224) 294 26 74 Faks : +90 (224) 573 98 63