DOÇ. DR. MİNE ARTU MUTLUGÜN'DEN TRT İSTANBUL RADYOSU İÇİN İKİ PROJE
 DOÇ. DR. MİNE ARTU MUTLUGÜN'DEN TRT İSTANBUL RADYOSU İÇİN İKİ PROJE

TRT İSTANBUL RADYOSU tarafından hazırlanan ve metinleri Bursa Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Drama Yazarlığı ve Dramaturji Ana Sanat Dalı Başkanı Doç. Dr. Mine ARTU MUTLUGÜN tarafından yazılan “RÜYA ABLA’NIN SANDIĞI” isimli Arkası Yarın Çocuk Radyo Tiyatrosu TRT RADYO 1’de yayınlanıyor.

Rukiye AYDIN KANBUR yapımcılığında, Murat ŞENOL yönetmenliğinde, uzman klinik psikolog Meryem EKİNCİ danışmanlığında hazırlanan programda Talat BULUT, Aybeniz ECE, Nur GÜRKAN, Berna DİRİBAŞ, Ali Rıza KUBİLAY, Ali Ekber DİRİBAŞ gibi usta isimler yer alıyor. TRT İstanbul Radyosu tarafından hazırlanan program, yaptıkları, yazdıkları ve fikirleriyle kendi dönemlerine ve bugüne ışık tutan önemli isimlerin hayat hikâyelerini radyo tiyatrosu formatında sunarak çocuklarda tarih bilincinin oluşmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Çocuklara yönelik olarak hazırlanan “RÜYA ABLA’NIN SANDIĞI” adlı Arkası Yarın Radyo Tiyatrosu her pazar sabah 10.05’te TRT RADYO 1’de dinlenebilecek.

06 Mart 2022- Kanuni Sultan Süleyman

13 Mart 2022- Halide Edip Adıvar

27 Mart 2022- Afife Jale

17 Nisan 2022- Cemal Reşit Rey

24 Nisan 2022- Ömer Seyfettin

8 Mayıs 2022- Osman Hamdi Bey

15 Mayıs 2022- Hasan Tahsin

12 Haziran 2022- Safiye Ayla

19 Haziran 2022- Buhurizade Mustafa Itri

26 Haziran 2022- Ali Kuşçu

Metinleri yine Doç. Dr. Mine ARTU MUTLUGÜN tarafından yazılan “İKİ YAŞAM” isimli özgün radyo oyunu ise 23 Mart 2022 saat 21.05’de TRT RADYO 1’de dinleyicileri ile buluşuyor. Yapımcılığını Nevim KIZAR YILMAZ’ın, yönetmenliğini Ali Rıza KUBİLAY’ın yaptığı radyo oyununda İskender BAĞCILAR, Faruk AKGÖREN, Tarık ŞERBETÇİOĞLU, Bulut AKKALE ve Aliye USLU gibi tecrübeli isimler yer alıyor. Oyunda yaşları hayli ilerlemiş, sürekli didişen iki kardeşin, kıskançlık ve huysuzluk maskesi altında gizledikleri sevgilerini anlama süreci anlatılıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [08-Mar-2022]

Haber Görüntüleme : [1.026]