Keles MYO’da ‘AFAD Gönüllüsü’ eğitimlerine öğrencilerden yoğun ilgi
 Keles MYO’da ‘AFAD Gönüllüsü’ eğitimlerine öğrencilerden yoğun ilgi

KELES MESLEK YÜKSEKOKULUNDA DESTEK AFAD GÖNÜLLÜSÜ EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

       AFAD Gönüllüsü programı kapsamında Temel AFAD Gönüllüsü eğitimlerini tamamlamış 127 öğrencimiz için Destek AFAD Gönüllüsü eğitimleri Banka ve Sigortacılık Programı Öğr.Gör. İrfan KADIOĞLU koordinatörlüğünde Bursa Uludağ Üniversitesi Keles Meslek Yüksekokulumuzda icra edildi.

         Destek AFAD Gönüllüsü Eğitim Programı, Keles Kaymakamı Sn. Ahmet Faruk BEYAZIT, Keles Belediye Başkanı Sn. Mehmet KESKİN, Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sn. Yalçın MUMCU ve Keles Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İlker ARICAN’ın katılımları ile başladı. Destek AFAD Gönüllüsü eğitim programı kapsamında öğrencilerimize ilkyardım, İnsani Yardım, Çadır Kurma ve Yangın Farkındalık eğitimleri gruplar halinde verildi.

        Eğitimin son günü arama kurtarma ve tahliye tatbikatı icra edildi. Tatbikata Keles Kaymakamı Sn. Ahmet Faruk BEYAZIT, Keles Belediye Başkanı Sn. Mehmet KESKİN, İlçe Jandarma Komutanı Sn. Okan AKBABA ve İlçe Emniyet Amir V. Sn. Özkan YILDIRIM da katıldı.

        Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün kıymetli eğitmenlerine, eğitimlere katılan tüm öğrencilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Eğitimlerini başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz sertifika ve Destek AFAD Gönüllüsü kimlik kartı almaya hak kazandı.

         Destek AFAD Gönüllüsü Eğitim Videoları için tıklayınız.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [16-May-2022]

Haber Görüntüleme : [1.091]