Üniversite-Sanayi işbirliğine enerji sektöründen destek

 

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), enerji sektöründe mühendislik-tedarik-kurulum (EPC) hizmetleri, danışmanlık ve gözetim ve üretim faaliyetleri sağlama konusunda çalışmalar yürüten iSystems Industries firması 2244 Sanayi Doktora Programı kapsamında işbirliği protokolü imzaladı.

Merkezi Kocaeli’nde bulunan ve Türkiye’nin yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinde de enerji temelli projelere imza atan iSystems Industries firması, BUÜ’nün yürüttüğü 2244 Sanayi Doktora Programı çalışmalarına 3 doktora öğrencisi ile katkı verecek. İşbirliği protokolü Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, firma Genel Müdürü Mübin Karagöz ve akademisyenlerin katılımı ile imzalandı.

YENİ YOL HARİTASI İMKÂNI

Aralık ayı içerisinde 2244 Sanayi Doktora Programı kapsamında protokoller imzalamaya devam ettiklerini kaydeden BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, 2018 yılından itibaren bu projede önemli mesafe aldıklarını aktardı. Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz; “TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı, hem sanayicimizin ufkunu ve vizyonunu geliştiriyor hem de buna paralel olarak üniversitelerin teorik bilgilerini pratiğe yansıtma anlamında da yeni bir yol harikası ortaya koymalarını sağlıyor. İnşallah ülkemiz, sanayicilerimiz, Üniversitelerimiz, Bursa’mız ve öğrencilerimiz için hayırlara vesile olur.  Böylesine önem verdiğimiz projenin bir parçası olan, bizimle birlikte bu yola çıkan tüm firmalarımıza minnettarız. İnşallah birlikte güzel işlere imza atacağız. Hepimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

SORUNLARA ÇÖZÜM ARAYAN ÜNİVERSİTE

Göreve geldikleri ilk günden itibaren kentle bütünleşen ve bulunduğu ortamın dertlerine çözüm arayan bir üniversite anlayışını ön plana çıkarmaya gayret ettiklerinin altını çizen Kılavuz; “Bu bir süreçtir. Zaman içerisinde olacaktır. Bir kültür meselesidir. Hemen, istediğiniz anda olmuyor. Belki 10 yıl 15 yıl uzayacak bir süreçtir. Geçmişte bu kültürün yaygınlaşması için belli adımlar atılmış. Biz de bu adımları biraz daha ilerletmeye gayret ediyoruz. İnşallah hayırlı sonuçlar alırız. Emek veren ve bu süreçte yanımızda duran herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

BURSALI GENEL MÜDÜR’DEN PROJE TEŞEKKÜRÜ

iSystems Industries Genel Müdürü Mübin Karagöz de firma olarak ana hedeflerinin enerji sektöründeki tecrübe ve bilgi birikimlerini sanayiye aktarmak olduğunu belirtti. Yıllardır bu amaç doğrultusunda çalışmalara devam ettiklerini kaydeden Mübin Karagöz; “Bizlere bu proje içerisinde yer alma imkânı tanıyan herkese teşekkür ediyoruz. Bir Bursalı olarak şahsen ben de çok büyük bir memnuniyet içerisindeyim. Üniversitemiz, firmamız ve aramıza katılacak doktora öğrencisi arkadaşlarımız için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Son Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [14-Ara-2020]

Haber Görüntüleme : 2.549 - 0