Bursa Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

Türkçe Yeterlik Sınavı Başvurusu

 

  Merkezimizde her Çarşamba  günü Türkçe Yeterlilik Sınavı yapılmaktadır.

  Sınava kayıt yapabilmek için en geç bir gün öncesinden  (Salı) merkezimize gelerek istenilen belgelerin en geç saat 15:00’e kadar teslim edilmesi gerekmektedir.

  Başvuru için gerekli belgeler:

1. Kimlik / Pasaport fotokopisi                 

2. 1 adet vesikalık fotoğraf                        

3. Banka Dekontu

4. Başvuru Formu

Sınava katılmak için aşağıda belirtilen hususların aday tarafından yapılması gerekmektedir:

1. Başvuru Formunun Doldurulması: Formlar Uludağ Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Öğrenci İşleri Bürosunda
(İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi C Blok Zemin Kat Öğrenci İşleri Bürosu- Görükle Yerleşkesi) bulunmaktadır.

2. Sınav Ücretinin Yatırılması: Uludağ Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Döner Sermaye Halkbank Uludağ Üniversite Şubesi
IBAN NO: TR 04 0001 2001 3290 0006 0001 07 hesabına “Türkçe Yeterlik Sınavı Ücreti” açıklamasıyla 375 TL yatırılacaktır. Dekont forma eklenecektir.

3. Sınav Düzeyi: Dört dil becerisine (Okuma-Anlama, Yazma, Dinleme, Konuşma) yönelik, B1 (isteğe göre) B2 - C1 düzeyinde sınav yapılacaktır.

4. Başarı Belgesi: Sınavda başarılı olanlara Uludağ Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Türkçe Yeterlik Sınavı Başarı  Belgesi verilecektir.

5. Başarı seviyelerinin puan durumuna göre dağılımı için tıklayınız.

Not: Sınav Başvurusunu yaptığı halde  mazeretsiz (rapor)  yeterlik sınavına girmeyen öğrenciye sınav ücreti iadesi yapılamaz.

Uludağ Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi 16059 Nilüfer / Görükle Merkez Kampüs Tel: 0 (224) 294 28 01 Fax: 0 (224) 294 28 06 Mail: ulutomer@uludag.edu.tr