Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

Erasmus ve Farabi Olanakları

Bölümümüz bazı Avrupa üniversiteleriyle Erasmus Öğrenci Değişim Programı anlaşmaları imzalamıştır. Bu program yoluyla öğrenciler bir ya da iki dönem için Avrupa Birliği üyesi ülkelerdeki üniversitelerin psikoloji bölümlerinde öğrenim görmek üzere yurt dışına gidebilmektedirler. Programdan yararlanan öğrencilerin masrafları için üniversitemiz tarafından karşılıksız destek sağlanmaktadır. Bölümümüzün anlaşma yapmış olduğu üniversitelerin bir listesi de dahil olmak üzere Erasmus programı ile ilgili bilgilere bu bağlantıdan ulaşılabilir.

Farabi Değişim Programı ise Türkiye Cumhuriyeti'ndeki yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişimi programıdır. Bölümümüze kayıtlı öğrenciler, bu programdan yararlanarak en az bir en fazla iki yarıyıl süre ile diğer bir T.C yükseköğretim kurumuna gidebilmektedir. Farabi Değişim Programı çerçevesinde değişime katılmak isteyen tüm öğrenci ve öğretim üyelerinin başvuru, kabul ve değişim süreçleri ile ilgili izlenecek tüm adımlar için Farabi Değişim Programı Yönetmeliği esas alınacaktır. Farabi Değişim Programı ile ilgili ayrıntılı bilgiye bu bağlantıdan ulaşılabilir.

Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyal Bölümler Binası Görükle Bursa 16059 /// TEL: 0224 294 18 70 /// FAKS: 0224 294 18 97