Prof.Dr.Necati BEŞİRLİ

AKADEMİK GEÇMİŞ

Lisans: İstanbul Yüksek Öğretmen Okulu, İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi, 1968-1972

Yüksek Lisans: Karadeniz Teknik Üniversitesi, 1972-1975

Doktora: Karadeniz Teknik Üniversitesi, 1975-1980

YÖNETİM GÖREVLERİ

Akademik Görevleri

Yrd. Doç. Dr. ; 1983-1991, Kimya/Fizikokimya, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Trabzon

Doç. Dr. ; 1991-1995, Kimya/Fizikokimya, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Trabzon

Doç. Dr. ; 1995-1998, Kimya/Fizikokimya, Uludağ Üniversitesi, Bursa

Prof. Dr. ; 1998- , Kimya/Fizikokimya, Uludağ Üniversitesi, Bursa

İdari Görevleri

1. Bölüm Başkanlığı
  2. Dekan Yardımcılığı
  3. Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği
  4. Anabilim Dalı Başkanlığı
  5. Fakülte Kurulu Üyeliği
  6. Bölüm Başkan Yardımcılığı
  7. Beslenme Hizmetleri Yönetim Kuruluğu Üyeliği
  8. Beslenme Hizmetleri Yönetim Kuruluğu Başkanlığı
  9. Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü İşveren Temsilcisi Olarak Disiplin Kurulu Başkanlığı
  10. Uludağ Üniversitesi Bilgi İşlem ve Araştırma Merkezi Merkez Kurulu Üyeliği
  11. Uludağ Üniversitesi Bölge Kaynaklarının Araştırılması ve Değerlendirilmesi Uygulama ve Araştırma Merkezi Genel Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyeliği
  12. Yönetmelik, Genelge ve Bu gibi İşlerde Komisyon Üyeliği
  13. Mesleği ile İlgili Konularda Bilirkişilik

ÖDÜLLER

2012 Yılı Fen Bilimleri Alanında Grup Başarı Ödülü

ARAŞTIRMA ALANLARI

Polimer Sentezi,

İyon Değiştiriciler,

Enzim İmmobilizasyonu,

Adsorpsiyon

YAYINLAR

Toplam 11 Adet Yayın.

KONGRELER

Toplam 49 Adet kongre.

PROJELER

1-Necati Beşirli, Gazi İrez, Sibel Akgün, Elif Öztürk, Ali Kara, Bilgen Osman. BiyobozunurPolimerlerin Sentezi ve Karakterizasyonu U.Ü.BAPK 2003/102, 2003, 3 yıl.

2-Necati Beşirli, Sezai Türkel, Ali Kara, Bilgen Osman. a-Amilaz, İnvertaz ve b-galaktozidaz Enzimlerinin İmmobilizasyonu, Kimyasal Modifikasyonlar ile Stabilizasyonu ve İmmobilizasyonun Polimere Etkisinin İncelenmesi” U.Ü.BAPK 2003/10, 2003, 2 yıl.

3-Necati Beşirli, Ali Kara, Bilgen Osman, Senay Kök. Endüstriyel öneme sahip enzimlerin poli(EGDMA-VTAZ) mikroküreleri üzerine immobilizasyonu U.Ü.BAPK 2008/55, 3 yıl.

4-Necati Beşirli, Ali Kara, Bilgen Osman, Seval Kutlu Akal Solmaz Poli(Etilendimetakrilat-VinilTriazol) [Poli(EDMA-VTAZ)] Mikroküreleri ile Atık Sulardan Ağır Metal İyonlarının Uzaklaştırılması ve Dolgulu Kolon Sisteminin Geliştirilmesi TÜBİTAK (106Y124), 2006, 2 yıl

5-Necati Beşirli, Bilgen Osman, Emel Demirbel,Aslı Göçenoğlu. Kalp Krizi Teşhisine Yönelik Moleküler Baskılanmış Yüzey Plazmon Rezonans Miyoglobin Sensörün Hazırlanması. TÜBİTAK (110T785)

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [5.440]