2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYLI ARA SINAV PROGRAMI

Sevgili Öğrenciler

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Ara Sınavları (Vize) 16 Kasım - 28 Kasım tarihleri arasında olacaktır.  Sınav tarihleri boyunca dersler devam edecektir. 

Sınavlar UKEY üzerinden online yapılacaktır. 

2020-2021 GÜZ YARIYILI ARA SINAV (VİZE) PROGRAMI için tıklayınız. 

ERASMUS FREE MOVER ve SECONDOS ÖĞRENCİLERİ ARA SINAV PROGRAMI (ERA KODLU DERSLER)

E-Sınav Kılavuzu için Tıklaynız. 

ARA SINAV MAZERETİ İÇİN BİLGİLENDİRME 

  1. Mazeret Sınavı 02-03 Aralık tarihlerinde yapılacaktır.
  2. Bireysel düzeyde yaşanan Teknik Aksaklıklar sebebiyle mazeret sınav hakkı TANINMAYACAKTIR. Bu nedenle öğrencilerimizin sınav öncesinde gerekli önlemleri almalarını önemle rica ederiz. (telefon, bilgisayar, tablet vb. farklı cihazların olası bağlantı sorunları için hazır olması,  güvenli bir internet bağlantısı için kablo ve wifi alternatiflerinin bulunduğu ortamların terch edilmesi, elektirk kesintisi için gerekli tedbirlerin alınması vb.) Sınavda sorun yaşamamak için yukarıda linki verilen e-sınav kılavuzunun dikkatle incelenmesi gerekmektedir. 
  3. Öğrencilerin sistemden kaynaklanan teknik aksaklık bildirimleri için sınavın bitimini takip eden ilk beş dakika içinde sistemsel hatayı kanıtlayıcı ekran görüntüsü ile birlikte teknik aksaklık mazeret sınavı dilekçesini doldurarak mazeretiibf@uludag.edu.tr adresine mail atmalıdırlar. Öğrencilerden gelen ekran görüntüleri bilgi işlem daire başkanlığına iletilecek ve kontrolden sonra yönetim kurulu kararı ile teknik aksaklık için mazeret sınav hakkı tanınabilecektir. 
  4.  Sınav Çakışması durumda öğrenciye mazeret sınav hakkı tanınacaktır. Bir günde aynı yarıyıldan olmak koşuluyla, (5/i dersleri hariç) 3 ve üstü dersten sınava girecek öğrenciler ile sınav programında aynı gün ve aynı saatte olmak kaydıyla çakışan dersleri olan öğrenciler mazeret sınavından yararlanabileceklerdir. Sınav Çakışması sebebiyle mazeret sınavı hakkı talebinde bulunacak öğrenciler, en geç 13 Kasım Cuma  günü measi bitimine (17:30) kadar  mazeret sınavı dilekçesini doldurarak mazeretiibf@uludag.edu.tr adresine mail atmalıdırlar.
  5. Sağlık sorunları sebebiyle mazeret sınav hakkı talep edecek öğrenciler sağlık raporları ile birlikte mazeret sınavı dilekçesini en geç 1 Aralık 2020 Pazartesi günü mesai bitimine (17:30) kadar mazeretiibf@uludag.edu.tr adresine mail atmalıdırlar. Sağlık raporlarının Sağlık Ocaklarından ya da Hastane olarak faaliyet gösteren sağlık kuruluşlarından alınması gerekmektedir. (Muayanehane, sağlık merkezi, tıp merkezi vb. etiketlerle faaliyet gösteren sağlık kuruluşlarının verdiği raporlar kabul edilmemektedir)
  6. Mazeret sınavı dilekçesi doldurulmadan yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. 

 

Mazeret sınav porgramı, ara sınavların bitiminde ilan edilecektir. 

 

NOT: mazeretiibf@uludag.edu.tr mail adresi sadece mazeret sınavı talebi için kullanılmalıdır. Sınavlarla ilgili diğer soru ve sorunlarınız için iibfogis@uludag.edu.tr adresine mail atabilir ya da 224 2941100(Öğrenci İşleri) - 224 2940726 (Öğrenci İşleri) - 224 2941044 (Danışma) numaralarını arayabilirsiniz.

Sınavlarınızda Başarılar Dileriz...

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Duyurular

İçerik Ekleme Tarihi : [02-Kas-2020 14:22]

İçerik Son Değişiklik Tarihi : [16-Kas-2020 07:01]

Duyuru Görüntüleme : [31.942]