BUÜ’lü akademisyenlerin Erasmus+ projesine 400 bin Euro destek

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde görev yapan akademisyenlerin hazırladığı Erasmus+ Projesi, Mesleki Eğitimde İşbirliği Ortaklıkları faaliyeti kapsamında 400 bin Euro hibe almayı başardı.

BUÜ’lü öğretim üyeleri, projelendirdikleri ulusal ve uluslararası çalışmalarıyla fark oluşturmaya devam ediyor. İİBF’de görev yapan akademisyenlerin hazırladığı “Enabling VET to PromoteESG Awareness & ESG Risk Literacy in SMEs (PEARL)” adlı proje, 2023 yılı Erasmus+ teklif çağrısı Mesleki Eğitimde İşbirliği Ortaklıkları (KA220-VET) faaliyeti 2. başvuru dönemi kapsamında destek aldı. Başvuru yapan 130 proje içinden kabul edilen 6 çalışma arasında yer alan proje için 400 bin Euro hibe ayrıldı.

TÜRK VE YABANCI AKADEMİSYENLER İŞBİRLİĞİ YAPACAK

Koordinatörlüğünü İİBF Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aylin Poroy Arsoy’un üstlendiği çalışmada; Atlantic Technological University (İrlanda),Steinbeis Beratungszentren GmbH (Almanya), Północna IzbaGospodarcza w Szczecinie (Polonya), Momentum Marketing Services Ltd. (İrlanda), European Elearning Institute(Danimarka) ve tvw GmbH (Almanya) proje ortağı olarak yer alacak. Projede BUÜ’den Prof. Dr. Nuran Bayram Arlı, Prof. Dr. Gökhan Ekrem Üstün, Prof. Dr. Çağatan Taşkın, Doç. Dr. Elif Yücel, Doç. Dr. Yasemin Ertan, Dr. Öğr. Üyesi Olcay Bektaş ve Dr. Öğr. Üyesi Mine Aydemir Dev’in de görev alacağı açıklandı.

KOBİ’LERİN ÇSY RİSKLERİ DEĞERLENDİRİLECEK VE YÖNETME KAPASİTELERİ ARTIRILACAK

Proje hakkında bilgi veren Prof. Dr. Aylin Poroy Arsoy; “KOBİ'lerin artan ÇSY (çevresel-sosyal-yönetişim) riskine karşı savunmasızlığına bir çözüm olarak oluşturulan PEARL projesi kapsamında; KOBİ'lerin ÇSY risklerini değerlendirme ve yönetme kapasitelerini artırmak amacıyla ÇSY Kavramsal Çerçevesi, Mesleki Eğitim Müfredatı ve ayrıntılı Modüler ÇSY Eğitim Materyalleri hazırlanacaktır. Proje çıktıları Dijital ÇSY Risk Değerlendirme Uygulaması ve ÇSY Araç Kutusu ile desteklenecek ve KOBİ'ler için uygulanabilir araçlar sunulacaktır. Ayrıca proje kapsamında kurulacak olan Knowledge Hub (Bilgi Merkezi) ile KOBİ’ler arası bilgi alışverişi ve kapasite artırıcı öğrenme faaliyetleri teşvik edilecektir. Proje çalışmamız toplam 3 yıl sürecektir” şeklinde konuştu.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Son Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [08-Mar-2024]

Haber Görüntüleme : 1.417 - 18