BUÜ ve Zorlu Tekstil katma değerli projeler için işbirliği yapacak

 

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) ile Zorlu Tekstil arasında araştırma ve geliştirme çalışmalarında işbirliği yapılmasına dair protokol imzalandı.

Kurumların ortak proje üretmesi, yenilik odaklı çalışmaların yürütülmesi ve öğrencilere staj olanaklarının artırılmasını sağlayacak protokole Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz ile Zorluteks Tekstil Ar-Ge Merkezi Müdürü Murat Yıldırım ve Zorlutekst Tekstil Tasarım Merkezi Müdürü Gamze Mutlu imza attı.

AKADEMİK BİLGİ İLE SEKTÖRÜN DENEYİMİ BULUŞACAK

Protokol töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, Araştırma Üniversitesi vizyonuyla hareket eden BUÜ’nün nitelikli proje, Ar-Ge çalışmaları ve katma değer oluşturacak faaliyetlere her daim hazır olduğunu dile getirdi. Köklü bir üniversite olduklarını ve barındırdıkları akademik bilgiyi toplumun her kesimi ile paylaşmayı arzu ettiklerini kaydeden Prof. Dr. Ferudun Yılmaz; “Gerek fakülte düzeyinde gerekse de meslek yüksekokullarımız bünyesinde son derece kıymetli akademik personele sahibiz. Nitelikli eğitim-öğretimin yanı sıra Ar-Ge odaklı yürüttüğümüz çalışmaların daha üst seviyelere çıkmasına gayret ediyoruz. Bu anlamda iş dünyası temsilcileriyle yakın ilişkiler kurduk ve bu ilişkileri geliştiriyoruz. Zorlu Tekstil de ülkemizin önde gelen işletmeleri arasında yer alıyor. Bizdeki akademik bilgiyi, şirketin pratik bilgisi ile birleştirmeyi ve bu işbirliğinden nitelikli projeler üretebilmeyi hedefliyoruz. Geçmişte kıymetli çalışmalar yaptığımız Zorlu Tekstil ile Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuz başta olmak üzere tüm fakülte ve meslek yüksekokullarımızı kapsayacak bir şekilde işbirliği yapmayı hedefliyoruz. Şirketin deneyimi ve desteği hepimiz için özel bir önem taşıyor. Taraflara hayırlı olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.

PROJE ORTAKLIĞI GELİŞEREK DEVAM EDECEK

İşletme olarak global koşullarda üretim ve çalışmalar yürüttüklerini açıklayan Zorluteks Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. Ar-Ge Merkezi Müdürü Murat Yıldırım, BUÜ Teknik Bilimler MYO ve Tekstil Mühendisliği Bölümü özelinde sürdürülecek işbirliğinin kendileri için son derece değerli olduğunu aktardı. Akademik ve bilimsel temelli proje ortaklığının taraflara katkı sunacağını söyleyen Murat Yıldırım, işbirliklerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi için her türlü desteğe hazır olduklarını dile getirdi. Tasarım Merkezi Müdürü Gamze Mutlu da protokolün kıymetli projelere kapı açacağına inandıklarını vurguladı.

ÖĞRENCİLERE STAJ İMKANI

Toplantıda söz alan BUÜ Teknik Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Mehmet Karahan, Türkiye’nin önemli işletmelerinden birisi olan Zorlu Tekstil ile yapılacak işbirliğinin taraflara hayırlı olması temennisinde bulundu. Karahan, özellikle Moda Tasarım Programı’nda eğitim alan öğrencilerin staj ve uygulama dersleri konusunda değerli bir fırsat elde etmiş olacaklarını sözlerine ekledi.

Protokol imza töreninde BUÜ Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Dilek Kut, Teknik Bilimler MYO yöneticileri ile firma yöneticileri ve akademisyenler de hazır bulundu.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Son Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [27-Kas-2023]

Haber Görüntüleme : 818 - 16