2247 - A Ulusal Lider Araştırmacılar Programı Duyurusu

 

DUYURU: 29.09.2023 tarihinde başvuruya açılan 2247-A Ulusal Lider Araştırmacılar Programı son başvuru tarihi 30.10.2023 tarihi 17.00‘dır. Başvurular TÜBİTAK Yönetim Bilgi Sistemi (tybs.tubitak.gov.tr) üzerinden  yapılabilecektir.

DUYURU: Program kapsamında burs alan doktora öğrencilerinin proje süresi sonunda henüz mezun olmamaları durumunda bursları 2211 Yurtiçi Lisansüstü Burs Programı kapsamında her iki programdan alacağı toplam bursun süresi 48 ayı geçmeyecek şekilde devam ettirilir. Bu kural, yürütülen projenin son 6 ayında projeye bursiyer olarak dahil edilenler hariç tutulacak şekilde uygulanmaktadır. Program kapsamında desteklenmekte olan araştırmacılarımıza önemle duyurulur.

DUYURU: 10/01/2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; diğer kamu kurum/kuruluşları (MEB, YÖK, KYK, devlet üniversiteleri ve vakıf üniversiteleri vb.) tarafından verilen burslardan yararlananlar aynı anda bu programdan da tam burs ödemesi alabileceklerdir. Bursiyerlere yapılacak ödemeler hususunda program kapsamında desteklenmekte olan araştırmacılarımıza önemle duyurulur.

DUYURU: Program kapsamında burs alan doktora öğrencilerine, eğitim sürelerinin doktoraya kayıt tarihinden itibaren yüksek lisans sonrası doktora eğitimi için 12 yarıyılı, bütünleşik doktora eğitimi için ise 14 yarıyılı aşması durumunda burs ödemesi yapılmayacaktır. Bursiyerlere yapılacak ödemeler hususunda program kapsamında desteklenmekte olan araştırmacılarımıza önemle duyurulur.

2247-A Ulusal Lider Araştırmacılar Programı kapsamında bilimin ve teknolojinin her alanında ülkemiz açısından çığır açıcı nitelikte gelişmeler sağlamaya yönelik hedefler içeren, alanında önemli boşlukları giderebilme ve araştırmacılara yeni bir bakış açısı kazandırabilme fırsatı sunan, önemli bir keşif ve/veya buluş yapma potansiyeli olan projeleri gerçekleştirecek olan yurt içindeki bilim insanlarının çalışmalarının Türkiye’de sürdürülebilirliğinin sağlanmasına ve bu nitelikte sunulacak projelerine destek verilecektir.


Ulusal Lider Araştırmacılar Programı 2023 Çağrı Duyurusu için linke tıklayınız.

 

TÜBİTAK tarafından belirlenen 2022-2023 Öncelikli Ar-Ge ve Yenilik Konuları içerisinde yer alan “Avrupa Yeşil Mutabakatı ve İklim Değişikliğine Uyuma Yönelik Ar-Ge ve Yenilik Konuları”na ulaşmak için tıklayınız.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Son Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [23-Eki-2023]

Haber Görüntüleme : 1.109 - 11