3 Aralık Dünya Engelliler Günü Farkındalık Etkinliği

 

Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında kabul edilen “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” ile çeşitli nedenlerle toplumsal yaşam alanlarında çeşitli engellerle karşı karşıya bırakılan bireylere yönelik farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

Bursa Uludağ Üniversitesi; 2022-2026 stratejik planında “Sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik bilinci ile toplumsal katkıyı geliştirme” hedefi oluşturmuş, bu hedefler kapsamında üniversitenin fiziki, eğitsel ve sosyal imkanlarının tüm bireyler için erişilebilir olmasını sağlama yolunda çalışmalar gerçekleştiriyor ve gerçekleştirmeye devam edecek. Çalışmaların önemli öğelerinden biri de toplumumuzdaki her bir vatandaşın bu konuda edineceği tutum ve yaklaşımlardır. Farkındalık çalışmaları vatandaşlarımızın yetersizlik, engel, engellilik gibi hususlarda doğru bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi hususunda önemli katkılar sunan çalışmalardır.

Bu kapsamda Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürütücülüğü, B.U.Ü. Özel Eğitim Öğrenci Topluluğu, B.U.Ü. Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü, B.U.Ü. Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü ve B.U.Ü. Özel Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin işbirliği ile “ 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Farkındalık Etkinliği” Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

1 Aralık 2022 tarihinde saat 10:00’da atölye çalışmaları ile başlayacak olan etkinlik, Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’un katılımı ile 12:00’da başlayacak olan gösteri programı şeklinde devam edecek. Üniversitemizin tüm paydaşları etkinliğe davetlidir.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Son Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [25-Kas-2022]

Haber Görüntüleme : 446 - 13