BUÜ’nün akademik ve bilimsel işbirliği ağı genişliyor

 

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), sahip olduğu akademik ve bilimsel donanımı toplumun her kademesiyle paylaşmaya devam ediyor. İş dünyası temsilcileriyle yakın ilişkiler kurmayı başaran BUÜ Yönetimi, son olarak Barutçu Tekstil ile eğitimde işbirliği protokolü imzaladı.

BUÜ Rektörlük Binası B Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Orhaneli Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Çağatan Taşkın, Barutçu Tekstil San. Tic. A.Ş. Ar-Ge Müdürü Akif Hacıoğlu ile akademisyen ve idari personel katıldı.

Törende konuşan BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, üniversite-sanayi işbirliklerinde her geçen gün aşama kaydetmeye devam ettiklerini vurguladı. İş dünyasının bu anlamda yakın bir ilgisiyle karşılaştıklarını kaydeden Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz; “Üniversitemizin sahip olduğu akademik ve bilimsel bilgi birikimini toplumun her kademesiyle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu arzumuza sanayicilerimiz başta olmak üzere iş dünyasının her kesiminden güzel bir ilgi ve destek buluyoruz. Karşılıklı anlayış ve iyi niyet çerçevesinde hem üniversite olarak biz kazançlı çıkıyoruz hem de iş insanlarımız kazançlı çıkıyor. Öğrencilerimiz de bu işbirlikleri sayesinde gerek staj gerekse de uygulamalı eğitimlerden çok daha fazla yararlanma imkânına sahip oluyor. Bugün imzaladığımız eğitim işbirliği protokolünün üniversitemize ve firmamıza hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Orhaneli MYO Müdürü Prof. Dr. Çağatan Taşkın ise işbirliği sayesinde firma ile karşılıklı proje üretilmesi noktasında daha yakın çalışma fırsatı bulacaklarını aktardı. Taşkın, kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

Barutçu Tekstil Ar-Ge Müdürü Akif Hacıoğlu da üniversite ile imzaladıkları protokol sayesinde firma bünyesinde yürütülen çalışmaların akademik bir gözle değerlendirilebileceğini söyledi. Hacıoğlu, işbirliğinin gelişerek devam etmesi temennisinde bulundu.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Son Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [11-Kas-2022]

Haber Görüntüleme : 2.016 - 9