Üniversite-Sanayi işbirliği büyümeye devam ediyor

 

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), otomotiv sektörünün önde gelen firmalarından Öztuğ Endüstri ve Otomotiv A.Ş. ile işbirliği protokolü imzaladı. Birlikte bilimsel ve teknolojik araştırmalar yürütecek olan kurumlar, aynı zamanda staj ve eğitim konusunda da ortak projeler üretecek.

Protokol imza törenine BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Öztuğ Endüstri ve Otomotiv A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erol Çelik, Teknoloji Transfer Ofisi yöneticileri, akademisyenler ve firma temsilcileri katıldı.

EN BÜYÜK GÖREV ‘TOPLUMA KATKI’

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, üniversitelerin toplumsal katkı görevi çerçevesinde farklı kesimler ile işbirliğine gitmesi gerektiğini aktardı. Üniversite-Sanayi işbirliği, Üniversite-Toplum işbirliği ve Üniversite-Kent işbirliği başlıklarının genişletilmesi ve gerçek anlamda ortak projelerin üretilmesi noktasında ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini vurgulayan Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz; “Eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve teknoloji geliştirme dışında en büyük görevlerimizden birisi de toplumsal katkıdır. Üniversite olarak yaptığımız işbirlikleri neticesinde çok sayıda ürün ve hizmet çıktısı elde ediyoruz. Bu verileri toplum ile paylaşıyor ve milletimizin faydasına sunmuş oluyoruz. Böylelikle hem insanımızın hayatını kolaylaştırıyoruz hem de topluma katkı görevimizi ifa etmiş oluyoruz. Bu anlamda bizlerle işbirliğine giden Öztuğ Otomotiv ve diğer tüm firmalarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

TARAFLAR KAZANACAK

Öztuğ Endüstri ve Otomotiv A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erol Çelik de desteklerinden dolayı üniversite yöneticilerine ve akademisyenlere teşekkür etti. Bursa Uludağ Üniversitesi’nin kendileri için büyük bir önem taşıdığının altını çizen Erol Çelik; “Taraflar açısından faydalı bir çalışma yürüteceğimize inanıyoruz. Üniversitemiz; gerek bizim için, gerek şehrimiz için gerekse de ülkemiz için son derece faydalı işler yapmaktadır. Birlikte katkı sağlayacak projelere imza atmaktan onur duyacağız. Hayırlı olsun” dedi. Çelik, aynı zamanda TEKNOFEST Yarışları’na katılacak Bursa Uludağ Üniversitesi’nden bir takıma da yardımcı olacaklarının sözünü verdi.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Son Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [20-Tem-2022]

Haber Görüntüleme : 1.368 - 3