DÖRTNALA MEZUNİYET COŞKUSU

Mennan Pasinli Atçılık Meslek Yüksekokulu’nda eğitimlerini tamamlayan öğrenciler için düzenlenen mezuniyet töreni Mennan Pasinli Atçılık MYO uygulama çiftliğinde gerçekleşti.

Törene, BUÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Doğangün,  MEYOK Koordinatörü Prof. Dr. Çağatan Taşkın, Mennan Pasinli Atçılık  Meslek Yüksekokulu  Müdürü Doç. Dr. Gülşen Goncagül, akademisyenler, öğrenciler, aileleri ve Atlıspor Topluluğu yönetimi katıldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Doğangün, Mennan Pasinli Atçılık Yüksekokulu’nun mezuniyet törenine katılmaktan farklı bir keyif aldığını belirterek, Mennan Pasinli Atçılık Meslek Yüksekokulu’nun atçılık ve binicilik faaliyetlerini yönetim olarak ilgiyle takip ettiklerini belirtti.  

Törende konuşan Mennan Pasinli Atçılık Meslek Yüksekokulu  Müdürü Doç. Dr. Gülşen Goncagül 8. Dönem mezuniyet törenini gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını ifade etti. Bu yaşanan haklı gururun öğrenci evlatlarımız kadar onların bu günlere gelmesinde her türlü fedakârlığı gösteren anne-babalar, aile büyüklerine de ait olduğunun altını çizerek, ayrıca şükranlarını sundu. Pandemi sürecinin ertesinde akademik ve idari personel olarak süreci gayet başarılı bir şekilde yakından takip ettiklerini, Mennan Pasinli Atçılık Meslek Yüksekokulu olarak öğrencilerin kendi alanlarında daha iyi yetişebilmeleri ve mağduriyet yaşamamaları için her türlü destek vermenin ve Türkiye’deki atçılık sektörünün farklı alanlarında görev alacak olan gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmenin çabası içerisinde olduklarını ifade etti.

Mennan Pasinli Atçılık Meslek Yüksekokulu mezuniyet töreninde Öğr. Gör Soner Demir danışmanlığında öğrencilerimiz tarafından hazırlanan  HAY(AT) Mennan Pasinli Atçılık MYO Atlı Gösteri Ekibi görsel bir şölen yaratarak katılan protokol üyeleri, akademisyenler, veliler, öğrenciler tarafından keyifle izlendi. MYO öğrencisi Muhammet Geçit’in atlı akrobasi gösterisi izleyicilerden büyük alkış topladı.

Protokol konuşmalarının ve gösterilerin ardından, dereceye giren yüksekokul birincisi Nihan Dönmez’e, yüksekokul ikincisi Semanur Şahiner’e ve yüksekokul üçüncüsü Beyzenur Koçer’e mezuniyet anı belgeleri ve ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Ardından yüksekokul birincisi Nihan Dönmez’in  mezuniyet kütüğüne nal çakımı gerçekleştirildi. Tören, katılan mezunlara anı belgelerinin verilmesinin ardından öğrencilerin havaya kep atmasıyla sona erdi.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Son Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [29-Haz-2022]

Haber Görüntüleme : 2.186 - 0