Dil Öğrenmek İsteyen Öğrencilerimiz için kütüphanemizden Ücretsiz Uygulama

Rosetta Stone

Hakkında:

Dünya üzerindeki her türlü eğitim kademesinden, ulusal/uluslararası kar amacı gütmeyen organizasyonların da kullanmakta olduğu, dünyanın bir numaralı online dil eğitimi ve öğretimi setidir. 1000’nin üzerindeki değerlendirmeye göre, 5 yıldız üzerinden 4.7 puan alarak bu alanda en yüksek puana sahip dil öğrenme aracıdır.

Diller: Afganca, Almanca, Arapça, Çince, Dari Farsçası, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (American), İngilizce (British), İrlanda Dili, İspanyolca (Latin Amerika), İspanyolca (İspanya), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili, Yunanca.

İngilizce de (toplamda 30 dil) dahil olmak üzere  tüm üniteleri tamamladığınızda B1 düzeyinde dil öğrenmiş olursunuz.

Örneğin; İngilizce dilinde toplam 20 ünite bulunmaktadır. Her 4 ünite bitirdiğinizde bir seviye atlamış olursunuz ve tüm üniteleri tamamladığınızda B1 seviyesinde İngilizce öğrenmiş olursunuz.

Not: Masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlarınızdan erişim linkine tıklandığında (ya da kampüs dışından bağlanıyorsanız Kampüs Dışı Erişim üzerinden) karşınıza çıkan ekranda username kısmına personel iseniz @uludag.edu.tr, öğrenci iseniz @ogr.uludag.edu.tr uzantılı mail adresinizi ve şifre kısmına istediğiniz şifreyi girerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Masaüstü ya da Dizüstü Bilgisayar Giriş Basamakları

1. Kampüs İçi Erişim linkine tıkladığınızda (ya da kampüs dışındaysanız Kampüs Dışı Erişim) açılan sayfada username kısmına kurumsal mail adresinizi (personel iseniz @uludag.edu.tr, öğrenci iseniz @ogr.uludag.edu.tr uzantılı mail adresi) ve şifre kısmına istediğiniz bir şifreyi giriniz.

2. Öğrenmek istediğiniz dili seçiniz ve "Sign In" tıklayınız.

3. Karşınıza çıkan ekrandan “Launch Rosetta Stone Fondations” linkine tıklayınız.

4. Karşınıza çıkan ekrandan ilgili ayarları yapınız. (adobe flash player yükleme vb.) "Allow" butonuna tıklayarak mikrofon kullanımına izin veriniz.

5. Öğrenmek istediğiniz dili ve öğrenmeye başlayacağınız seviyeyi seçtikten sonra odaklanmak istediğiniz kursu da (önerilen Standard) seçerek öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Masaüstü ya da Dizüstü bilgisayar ses ve mikrofon ayarları kılavuzu için Tıklayınız... Video Kılavuz İçin Bu Linke Tıklayınız!

Önemli: İlk aşamada Kampüs İçi IP tanımlı bir bilgisayar (veya Eduroam) ya da kampüs dışındaysanız Kampüs Dışı Erişim linki üzerinden giriş yapıp (web ya da mobil) yukarıdaki ilk 2 adımı tamamlamışsanız, telefonunuza herhangi bir internet ağından Rosetta Stone uygulamasını ücretsiz indirerek ilk aşamada girdiğiniz kullanıcı adı (kurumsal mail adresi) ve şifre ile ve de namespace (çalışma alanı) boşluğuna s4564102 yazarak mobil uygulamadan da doğrudan kullanmaya başlayabilirsiniz. Mobil uygulamayı indirdikten sonra sırasıyla Sign In (Oturum Aç) - Work and School (İş ve Okul) - Kullanıcı adı - Parola - ve namespace (Çalışma alanı) boşluğuna s4564102 "

Öğrenmek istediğiniz dili sonradan değiştirmek isterseniz; ilgili giriş işlemlerini yapıp (web) öğrenmek istediğiniz dili değiştirin. Bu değişiklik bir sonraki girişinizde mobil uygulamanıza da yansıyacaktır. 

Erişim Linki (Kampüs İçi-Eduroam)     Kampüs Dışı Erişim    Mobil Cihaz Erişim Kılavuzu (Video)    Mobil Cihaz Erişim Kılavuzu

Rosetta Stone Mobil Uygulama Giriş Basamakları

1. Uygulama marketlerinden (App Store, Play Store) Rosetta Stone uygulamasını bulunuz.

2. Uygulama cihazınıza indirildikten sonra hemen açmayınız.

3. Web'den (Sadece ilk sefer için kurum internet ağından (Kampüs İçi-Eduroam) ya da yukarıdaki Kampüs Dışı Erişim linki üzerinden Rosetta Stone bağlantısına tıklayınız.

4. Karşınıza çıkan ekranda username kısmına personel iseniz @uludag.edu.tr, öğrenci iseniz öğrenci numaranız ile başlayan @ogr.uludag.edu.tr uzantılı mail adresinizi ve şifre kısmına istediğiniz şifreyi giriniz. Öğrenmek istediğiniz dili seçerek giriş yapınız. 

5. Gelen ekranda “Launch Rosetta Stone Fondations” yazıyorsa hesabınız oluşturulmuş demektir.

6. Sign out butonunu kullanarak çıkış yapınız ve mobil uygulamayı açınız.

7. Sonraki girişler doğrudan uygulama üzerinden yapılabilmektedir.

Uygulamayı açınız. Sign In (Oturum Aç)” butonuna tıklayınız,

Work and School (İş ve Okul) ” seçeneğine tıklayınız,

bir önceki adımda oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifrenizi kullanınız ve namespace (Çalışma alanı) boşluğuna s4564102 yazarak (eğer otomatik olarak eklenmediyse) doğrudan giriş yapabilirsiniz.

Detaylı Bilgi ve Yardım İçin Bize Ulaşın!

Bursa Uludağ Üniversitesi Merkez Kütüphane

Elektronik Kaynaklar Birimi

0 224 294 04 85 - 86

ekaynaklar@uludag.edu.tr

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Duyurular

İçerik Ekleme Tarihi : [13-Eki-2023 11:51]

İçerik Son Değişiklik Tarihi : [13-Eki-2023 11:51]

Duyuru Görüntüleme : [744]