Görüntüleme Sempozyumu

GÖRÜNTÜLEME SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Sağlık Teknisyen ve Teknikerlerine Yönelik Mezuniyet Sonrası Eğitim Etkinlikleri kapsamında Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı, Türk Radyoloji Derneği Bursa Şubesi ve Sağlık Teknisyen ve Teknikerleri Derneği işbirliğinde hazırlanan “Görüntüleme Sempozyumu” 17 Kasım 2013 Pazar günü başarıyla gerçekleştirilmiştir.

Sağlık Teknisyen ve Teknikerlerine Yönelik Mezuniyet Sonrası Eğitim Etkinliklerinin ikincisi olarak Prof.Dr.M.Mete Cengiz Kültür Merkezi Büyük Salonda gerçekleştirilen Sempozyuma çok sayıda çalışan sağlık teknisyen/teknikeri ile öğrenci katılmıştır.

Başkanlığını U.Ü. Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr.Gökhan Gökalp’in yaptığı Sempozyuma yoğun bir ilgi gösterilerek 385 katılımcı kayıt yaptırmıştır.  U.Ü. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı öğrencilerinin yanı sıra İstanbul Marmara Üniversitesi SHMYO, İstanbul Aydın Üniversitesi SHMYO, İzmir Şifa Üniversitesi SHMYO, İstanbul Gelişim Üniversitesi Gelişim Meslek Yüksekokulu Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı öğrenci ve öğretim elemanları, Bursa Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Radyoloji bölümü öğrencileri ile U.Ü. SUAM Radyoloji bölümü çalışanları, BURTOM çalışanları, çeşitli Sağlık Dernekleri Yöneticileri ve yurdun değişik bölgelerinden gelen çok sayıda çalışan katılmıştır.

Açılış konuşmalarının ardından U.Ü. Tıp Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ercan TUNCEL tarafından “Tıbbi Görüntüleme Teknikerinin Görevi ve Bu Göreve Göre Eğitim Nasıl Olmalıdır” konulu seminer verilmiştir. Ercan Tuncel hocanın öğrencisi olan birçok katılımcı ve diğer Üniversite ve Lise öğrencileri tarafından büyük bir ilgiyle izlenen sunum defalarca alkışlanmıştır.

Öğleden önce “X Işını Oturumu” ve öğleden sonra ise “Manyetik Rezonans Oturumu” yapılmıştır. X Işını Oturumunun Başkanlığını Prof.Dr.Müfit Parlak yaparken “Bilgisayarlı Tomografi’de Temel Prensipler” ve “Bilgisayarlı Tomografi’de Kontrast Madde: Neden, Ne Zaman, Nasıl” konularını Prof.Dr.Gürsel Savcı, “Radyasyon Güvenliği ve Radyasyondan Korunma Yöntemleri” konusunu ise Prof.Dr. Zeynep Yazıcı tarafından anlatılmıştır.

Prof.Dr.Uğur TOPAL’ın başkanlık ettiği Manyetik Rezonans Oturumunda Prof.Dr. Ercan Tuncel tarafından “Temel MR Fiziğine Giriş” konusu, Prof.Dr.Bahattin Hakyemez tarafından ise “MR Görüntüleme Teknikleri” ve “MR’da İleri Görüntüleme” konuları açıklanmıştır.

Sempozyum Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr.R.Levent Büyükuysal, Sempozyum Başkanı Doç.Dr.Gökhan Gökalp, Prof.Dr.Ercan Tuncel ve Sağlık Dernekleri Yetkililerinin katıldığı Kapanış Oturumunda Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programının ders ve eğitim planları, mezuniyet sonrası lisans tamamlamaları, meslek unvanları ve çalışmalarda etkin görev almaları konuları tartışılarak bu tür aktivitelerin tekrarlanması ve katılımlarının sağlanması dileğiyle sona ermiştir.

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [1.476]