Doç. Dr. Funda ACAR ÖZÇELİK

Bölümü

İşletme

Anabilim Dalı

Muhasebe-Finansman

Unvanı

Doç. Dr. 

E-mail adresi

fundacar@uludag.edu.tr

Telefon

41195

Kişisel web sayfası

ÖĞRENİM DURUMU

MEZUN OLUNAN YER

Doktora

Uludağ Üniversitesi Sosyal Bil. Enstitüsü

Yüksek Lisans

Uludağ Üniversitesi Sosyal Bil. Enstitüsü

Lisans

Hacettepe Üniversitesi İİBF İşletme

Orta Öğrenim

Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi

AKADEMİK GEÇMİŞİ

Araştırma Görevliliği

2003-2012

Yardımcı Doçentlik

2015

Doçentlik

2020

Profesörlük

YABANCI DİL

İngilizce

YAYINLAR

Kitap

Özçelik ACAR F.- Ertürk, Halis,  Yalın Muhasebe, Bursa, 2012.

Özçelik ACAR F., Hedef Maliyetleme. Bursa, 2014.

Makale

Ertürk, Halis- Özçelik ACAR F. (2008), “Yalın üretim uygulanan işletmeler için yalın muhasebe”, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi, 27, ss.15-45.

Özçelik ACAR F.,Ertürk Halis (2010), “Yalın üretim işletmeleri için değer akış yönetimi ve değer akış maliyetlemesi”, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi, 29, ss. 51-84.

Özçelik ACAR F. (2013), “Yalın Performans Ölçüleri ve Yalın Üretim Uygulayan İşletmelerin Muhasebe Bölümlerinde Bir Araştırma”, Uluslararası İktisadi ve İdari İncelemeler Dergisi, 5, ss.103-126. 

Özçelik ACAR F. (2013), “Yalın Üretim Ortamlarında Geleneksel Maliyet Muhasebesi İle Yaşanan Sorunlar: Bir Araştırma”, Cumhuriyet Üniv İktisadi ve İdari Bilimler Dergisi, 14, ss.259-276.

Özçelik ACAR F. (2013), “Sürdürülebilirlik Performans Karnesi”, E-Journal of Yasar University, 30, ss. 4985-5008

Özçelik ACAR F. (2013), “Yalın Üretim Ortamına Uygun Maliyet Sistemi Seçimi”, Yönetim ve Ekonomi,20, ss.47-58.

Özçelik ACAR F., Avcı Öztürk B. (2014), “A RESEARCH ON BARRIERS TO SUSTAINABLE SUPPLY CHAIN MANAGEMENT AND SUSTAINABLE SUPPLIER SELECTION CRITERIA” Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi ,16, ss. 259-279.

Özçelik ACAR F., Avcı Öztürk B. (2014), “Evaluation of Banks’ Sustainability Performance in Turkey with Grey Relational Analysis “, Journal of Accounting and Finance, July, ss. 189-209.

Avcı Öztürk B., Özçelik ACAR F. (2014), “Sustainable Supplier Selection with a Fuzzy Multi-Criteria Decision Making Method Based on Triple Bottom Line”, Business and Economics Research Journal,5, ss.129-147.

Özçelik ACAR F., Avcı Öztürk B., Gürsakal DALGIÇ S. (2014), “INVESTIGATING THE RELATIONSHIP BETWEEN CORPORATE SOCIAL RESPONSIBILITY AND FINANCIAL PERFORMANCE IN TURKEY”, Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Dergisi, 28, ss.189-203.

Özçelik ACAR F., Avcı Öztürk B., Gürsakal DALGIÇ S. (2015), “Corporate Sustainability: A Research On Firms That Issue Sustainability Reports In Turkey”, Business and Economics Research Journal, 6, ss. 33-49.

Avcı Öztürk B., Özçelik ACAR F. (2015), “FINANCIAL PERFORMANCE EVALUATION OF FIRMS IN BIST CHEMICAL PETROLEUM PLASTIC SECTOR BY USING AN INTEGRATED MULTI-CRITERIA DECISION MAKING METHOD”, Paradoks Ekonomi, Sosyoloji ve Politika Dergisi, 11, ss. 34-62.

Tebliğ

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [7.913]