Harmancık'ta Erasmus Rüzgarı
 Harmancık'ta Erasmus Rüzgarı

MYO Öğrencilerine Bilgilendirme

Bursa Uludağ Üniversitesi Harmancık Meslek Yüksekokulu'nda okumakta olan öğrencilere, Erasmus Koordinatörlüğü Proje Uzmanı Dr. Apti ONUK tarafından Erasmus Bilgilendirme toplantısı yapıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıya, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Ercan ŞİMŞEK, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Veysel KAPÇAK, Erasmus Birim Koordinatörü Öğr. Gör. Elif ZENGER, Erasmus Birim Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Gülşah KOÇ katıldı. 

Yoğun İlgi

Meslek Yüksekokulu'nda ilk kez düzenlenen "Bilgilendirme Toplantısı"na, özellikle staj hareketliliğine ilgi yoğundu. Bu toplantı ile öğrencilerin henüz yolun başındayken yurtdışı öğrenim ve staj imkanı sunan Erasmus Programı ile tanışmalarının kariyer planı ve hedefi oluşturmalarındaki önemi vurgulandı. Soru cevap bölümü ile öğrencilerin özellikle hibe, barınma ve eğitim ile ilgili merakları giderilirken, verilen genel bilgilendirme ile öğrencilerde "Erasmus Hareketliliği" farkındalığı yaratılmış oldu.

Staj Başvurularında Akademik Staj Dışında Dil Puanı B1

BUU Erasmus Koordinatörlüğü tarafından alınan karar doğrultusunda, stajını akademik kurumlar dışındaki kurumlarda yapmak isteyen öğrenciler için B1 (en az 60/100), stajını akademik kurumlarda yapmak isteyen öğrenciler için B2 seviyesinde (en az 75/100 puan) dil puanı kuralı sonrasında Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin, özellikle staj hareketliliğine ilgisi bekleniyor.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [30-May-2024]

Haber Görüntüleme : [94]