2022-2023 EĞİTİM-ÖĞRETİM BAHAR YARIYILI MÜLAKAT SONUÇLANI VE KESİN KAYIT İŞLEMLERİ

BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ 

EĞİTİM BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ 

2022-2023 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI KESİN KAYIT İŞLEMLERİ

KESİN KAYIT İÇİN İSTENEN BELGELER

       Öğrencilerin aşağıda belirtilen formları eksiksiz doldurup kesin kayıt belgeleri ile birlikte göndermesi gerekmektedir. Formlarda bulunan öğrenci numarası kısmını henüz öğrenci  numaranız verilmediğinden boş bırakılması gerekmektedir.

Lisansüstü Eğitim Sicil ve Durum Bildirim Formu için tıklayınız.

Lisansüstü Eğitim Danışman Tercih Formu için tıklayınız.

Taahhütname

Askerlik Durum Beyanı

Asker

 1. Mezuniyet Belgesi: Yüksek Lisans programı için başvuranlar Lisans; Doktora programı için başvuranlar Yüksek Lisans belgesi E-Devletten mezuniyet belgesi çıktısı kabul edilir. Yabancı ülkelerde Lisans/Yüksek Lisans programını bitirmiş adaylardan diploma veya mezuniyet belgeleriyle birlikte Yükseköğretim Kurulundan alınan tanınma belgesinin aslı  veya resmî onaylı örneği.
 2. Transkript: Dersler ve notların dökümü ile mezuniyet başarı notunu gösteren onaylı belge. Transkript belgesi (onaylı fotokopisi) bilimsel değerlendirme (yazılı)/mülakat sınavına gelirken getirilecektir. E-Devletten alınan transkript geçerlidir.
 3. ALES Sonuç Belgesi: ALES Sınav sonuçları açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl süre ile geçerlidir. Tüm lisansüstü programlar için en az 55 puan şartı aranmaktadır.
 4. Türkçe yeterlilik Belgesi: Yabancı Uyruklu adaylardan ULUTÖMER veya diğer devlet üniversiteleri tarafından yapılan Türkçe sınavından C1 düzeyinden az olmamak koşuluyla başarılı olmaları gerekir. Bu belgeye sahip olmayan adaylar ULUTÖMER veya senatonun belirlediği bir merkez tarafından açılan en fazla 1 (bir) yıl süreli Türkçe dil kursuna katılmak ve Türkçe sınavında başarılı olmak zorundadır. Kursun normal süresi, öğrenim süresinden sayılmayacaktır. Türkçe hazırlık sınavından başarılı olmak için azami süre 2 (iki) yıldır. (Türkiye’de eğitim görenlerden Türkçe yeterlik belgesi aranmaz).
 5. Fotoğraf:  Kesin kayıt işlemi tamamlanan yabancı uyruklu öğrenciler 1 ay içinde 2 adet vesikalık fotoğraf öğrenci işlerine teslim etmelidir.
 1. Yabancı uyruklu öğrencilerin, öğrenim vizesi yaptırılmış pasaportun Türkçeye çevrilmiş noter tasdikli örneğini teslim etmeleri gerekmektedir.
 1. Yabancı Dil Belgesi: Doktorada YDS/YÖKDİL veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavları, yüksek lisansta ise bu sınavlara ek olarak Bursa Uludağ Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Merkezi Yabancı Dil Yeterlik Sınavı (BUÜDS) da geçerlidir.
 1. Yüksek lisansta yabancı dilin bir başvuru şartı olduğu programlarda, adayların online başvuru sırasında da yabancı dil puanlarını sisteme yüklemeleri ve BUÜDS belgesi sunmak isteyen adayların ise not belgelerini Enstitüye mail olarak başvuru sürecinde ibraz etmelidirler. Doktorada yabancı dil sınavından asgari 55 puan almak şartı aranmaktadır.
 1. Denklik Belgesi/Tanınma Belgesi:  Lisans ve Yüksek Lisans öğrenimini yurt dışında tamamlamış T.C. vatandaşı öğrenciler kayıt esnasında denklik belgesi getirecek. Yabancı uyruklu öğrenciler; denklik belgesi olmadan tanınma belgesi ile kayıt yaptırabilirlerAncak denklik belgesini henüz alamayan T.C. vatandaşı öğrencilerin lisansüstü programdan mezun oluncaya kadar denklik belgelerini almaları ve Enstitümüze ibraz etmeleri gerekmektedir. Yabancı uyruklu adayların denklik belgesi başvurusu yapmalarına gerek yoktur.    
 2. TC Nufüs Cüzdanı Fotokopisi
 3. Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin bulunmadığına dair yazılı beyan

 

 

        2022-2023 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI  BAHAR  YARIYILI MÜLAKAT KESİN SONUÇLARI İÇİN Tıklayınız...

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Duyurular

İçerik Ekleme Tarihi : [14-Şub-2023 12:30]

İçerik Son Değişiklik Tarihi : [21-Şub-2023 06:37]

Duyuru Görüntüleme : [3.566]