Dr. Öğr. Üyesi CELAL KUDAT

ÖZGEÇMİŞ

ÜNVANI, ADI-SOYADI: Dr. Öğr. Üyesi CELAL KUDAT

İLEİŞİM BİLGİLERİ (e-posta adresi, dahili tel.) ckudat@uludag.edu.tr , 42273

EĞİTİM DURUMU

LİSANS

Alman Dili ve Edebiyatı, Hacettepe Üniversitesi1983

YÜKSEK LİSANS

Alman Dili ve Edebiyatı, Hacettepe Üniversitesi1986

DOKTORA

Alman Dili ve Edebiyatı, İstanbul Üniversitesi1994

DR.ÖĞRT. ÜYESİ

Yrd. Doç. Dr. 30.01.1995 – 06.01.2018

Dr. Öğr. Üyesi 07.01.2018 Devam ediyor

DOÇENT

PROFESÖR

ESERLER

Kitaplar

-Kudat, C, Metinlerle Alman Edebiyatı - Deutsche Lıteratur: vom Mittelalter bis zum Naturalismus, Arbeit mit Texten und Textausschnitten, 311 pp., Bursa, Dora 2012, 2. Baskı

Kitaplarda Bölüm Yazarlığı:

1. Öztürk, Ali Osman (Editör):”Yabancı dil Öğretiminde Yazınsal Metin Kullanımı”,

Yab.Dil Eğit Bölümlerinde „EDEBİYAT ÖĞRETİMİ“ Anı Yayıncılık Ankara-2007

Makaleler

. Ulusal hakemli dergilerde yayımlanan makaleler :

1. Kudat, C., "Literaturkritik, Ihre Aufgeben und Ihr Wesen", Uludag Üniversitesi Egitim Fakültesi Dergisi,1(1) , 79-83 pp., 1986
  2. Kudat, C., "Selbstverwirklichung - Entwicklung und Entartung des ICH’s in der Gesellschaft in J.W. Goethes ‘Die Leiden des jungen Werthers’ und U. Plenzdorfs ‘Die neuen Leiden des jungen W.", Uludag Üniversitesi Egitim Fakültesi Dergisi, 5(1) , 109-116 pp., 1990
  3. Kudat, C., "Literaturkritik in der Nazizeit", Uludag Universitesi Egitim Fakultesi Dergisi, 10(1) , 93-95 pp., 1995
  4. Kudat, C., "Yabancı dil ögretiminde yazınsal metin kullanımı", A.Ü. Tömer Dil Dergisi Dil Ögretimi Özel Sayısı, 43 , 32-41 pp., 1996
  5. Kudat, C., "Geschichte der deutschen Literaturkritik und Ihr Wesen in verschiedenen Epochen", Uludag Üniversitesi Egitim Fakültesi Dergisi, 11(1) , 93-98 pp., 1999

Uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan makaleler:

1. Kudat, C., “DIE SPRACHE DER SPRACHLOSEN in Nilgün Taşmans Ich träume deutsch … und wache türkisch auf“,International Journal of Languages’ Education and Teaching, IJLET Volume 6, Issue 1, March 2018, p. 117-127,                                                                                        

Bildiriler

ULUSAL

1. Kudat, C., II. Ulusal Egitim Sempozyumu konferansı dahilinde "II. Ulusal Egitim Sempozyumu Bildirileri" bildiri kitapçığındaki "Yabancı dil egitimi ve kisilik gelisimi", 37-45 pp., Marmara Üniversitesi Atatürk Egitim Fakültesi, Istanbul, 18-20 Eylül 1996
  2. Kudat, C., VI. Türkiye Germanistik Kongresi konferansı dahilinde "VI. Türkiye Germanistik Kongresi Bildirilleri" bildiri kitapçığındaki "Egitim Fakülteleri Alman Dili Egitimi Anabilim Dalları/Bölümlerinde Program Gelistirme", 255-270 pp., Mersin üniversitesi, Mersin, 27-28 Eylül 1997

ULUSLARARASI

1. Kudat, C., I. Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi dahilinde "I. Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi Bildirileri" bildiri kitapçığındaki "Eğitim Fakülteleri Yabancı Diller Eğitimi Bölümlerinde OKUL DENEYİMİ ve ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI: UYGULAMALAR, SORUNLAR, ÖNERİLER", 1-25 pp., Çanakkale 18 Mart üniversitesi, 1-3 Mayıs 2009

Projeler

Atıflar

MENDİ Bahar: “Arapça Öğretiminde Edebi Materyallerin Kullanımı”, Yüksek Lisans Tezi, S.26 iki kez, S.27 bir, S.29 bir kez Doktora Tezime atıf yapılmıştır. Gazi Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Ankara 2010

Yönetilen Tezler

1-Yunus Alyaz (1997). Yabancı Dil Olarak Almanca Öğretiminde Bilgisayar Kullanımı (Computereinsatz im DaF- Unterricht), Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü.

2-Arzu Mollaoğlu (1998). Textarbeit in den Vorbereitungsklassen der DaF-Abteilung der Uludağ Universität, Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü.

3-Sevinç Eğilmez (2007).Theodor Fontane’nin Effı Brıest, L.N. Tolstoy: Anna Kareninna,Halit Z. Uşaklıgil’in Aşk-I Memnu Örneklerinde Farklı Kültürlerde Aldatan Kadının Toplumdaki Yeri. Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü.

4-Cem Taş (2007). Friedrich Dürrenmat’ın Romulus Der Grosse, Carl Zuckmayer’in Der Hauptmann Von Köpenıck, Aziz Nesin’in Yaşar, Ne Yaşar Ne Yaşamaz Eserlerinde “Mizah, Hiciv ve İroni”, Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü.

Verdiği Dersler

GÜZ YARI YILI

Alm 2003 Alman Edebiyatı-I

Alm3003 Edebi Metin İnceleme ve Öğretimi-I

Alm3007 İkinci Yabancı Dil-I (Almanca-I)

ALM 3121 Uygulamalı Dilbilgisi-I

ALM4215 Güncel Metin Çalışmaları

ALM4013 İkinci Yabancı Dil-III (Almanca-III)

EBB 4001 Okul Deneyimi

BAHAR YARI YILI :

Alm 2004 Alman Edebiyatı-II

ALM3004 Edebi Metin İnceleme ve Öğretimi- II

ALM3006 İkinci Yabancı Dil-II (Almanca-II)

ALM 3126 Uygulamalı Dilbilgisi-II

ALM4130 Sınav Hazırlama ve Değerlendirme

EBB4004 Öğretmenlik Uygulaması

YÜKSEK LİSANS

Alm5103 Yazınsal Metin Öğretim Yöntemleri

Alm5112 Yabancı Dil Öğretiminde Yazınsal Metin

Alm5109 Karşılaştırmalı Batı Edebiyatı

Alm5108 Karşılaştırmalı Alman-Türk Edebiyatı

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [915]