2020-2021 Bahar Dönemi Sürekli İyileştirme Toplantısı Yapıldı
 2020-2021 Bahar Dönemi Sürekli İyileştirme Toplantısı Yapıldı

Bölümümüz, Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) tarafından 30 Eylül 2022 tarihine kadar akredite edilmiş ve EUR-Ace (European Accredited Engineer) etiketi verilmiş olan lisans eğitim programımız için sürekli iyileştirme çalışmaları devam ediyor.

Ulusal ve uluslararası tanınırlığı olan MÜDEK akreditasyonu ve EUR-Ace etiketi, Çevre Mühendisliği Bölümü için önem taşımaktadır. Bölümün akademik kadrosu 2011 yılından beri eğitim kalitesini iyileştirerek sürdürmenin yollarını aramaya devam ediyor. Bölüm, işverenlere, profesyonel mühendislik kuruluşlarına ve yüksek lisans/doktora seviyesinde eğitim veren yükseköğretim kurumlarına, program mezunlarının beklenen standartta bir lisans eğitimi aldığının garantisi ve güvencesini MÜDEK akreditasyonu yoluyla veriyor.  

Bu amaçla 7 Mayıs 2021 tarihinde “Sürekli İyileştirme” toplantılarından birini daha gerçekleştirdik. Mezun ve işveren verilerini, derslerimizle program çıktılarını karşılama derecemizi değerlendirdik, Eğitim amaçlarımızı güncelledik. Güncellenen eğitim amaçlarımız aşağıdaki gibi:

Eğitim Amaçları

 EA1. Program mezunları çevre mühendisliği ile ilgili tesis planlaması, projelendirilmesi, inşası ve işletimi alanlarının yanı sıra çevre yönetimi, araştırma ve geliştirme faaliyetleri ve çevre ölçüm hizmetleri gibi alanlarda çalışmak üzere iş bulabilirler.

EA2. Program mezunları ilgili lisansüstü eğitim programlarına katılabilirler, akademik ve mesleki kariyer yapabilirler.

EA3. Program mezunları çevre mühendisliği konularında, yöneticilik yapabilir, girişimci olabilir, istihdam sağlayacak firma kurabilirler.

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Haberler Haber Arşiv

Haber Tarihi : [11-May-2021]

Haber Görüntüleme : [1.134]