2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Yaz Dönemi Stajını (Staj 2) Yapacak Öğrencilerimizin Dikkatine

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Yaz Dönemi Staj 2

Staj 2 03.07.2023 - 29.09.2023 tarihleri arasında 35 iş günü olacak şekilde planlanmalıdır.

Uygulamalı Eğitim Şeması

Uygulamalı Eğitim Yönergesi

Staj başvurusunu kariyer kapısı üzerinden yapmak isteyen öğrencilerimiz Kariyer Kapısı - T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (cbiko.gov.tr) web sitesinden gerekli işlemleri takip etmelidir.

Belirli kurum ya da kuruluşlarda staj yapmak isteyen öğrencilerimiz staj formlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirler.

Aynı formlar ve staj defterleri, Derslik Bloğu Kitap Satış Birimi, Hasan YILMAZ Bey'den de temin edilebilir.

1. Uygulamalı Eğitim Başvuru Formu 3 Nüsha teslim edilmelidir (E-Devlet'ten alınacak SGK Müstehaklık Belgesi ile birlikte teslim edilmelidir, tek nüsha yeterlidir).

2. Uygulamalı Eğitim Sözleşmesi 3 Nüsha teslim edilmelidir.

3. Uygulamalı Eğitim Devam Durumunu Gösterir Çizelge Formu

4. Uygulamalı Eğitim İşverenin Öğrenciyi Değerlendirme Formu

5. Öğrencinin Uygulamalı Eğitimi Değerlendirme Formu

6. Uygulamalı Eğitim Ücretlerine İşsizlik Fonu Katkısı Öğrenci ve İşveren Bilgi Formu

Başvuru formu ve uygulamalı eğitim sözleşmesi staj başvurusu için gerekli olup elle ya da bilgisayar ortamında doldurulmalı, vesikalık fotoğraf yapıştırılmalı çıktısı alınıp 3 nüsha olacak şekilde belirtilen merciiler tarafından mavi tükenmez kalmele imzalanmalı ve kaşelenmelidir. Tüm işlemleri tamamlanan başvuru evrakının nüshaları ile e-devletten alınacak SGK Müstehaklık Belgesi çıktısı Bölüm Staj Komisyonuna teslim edilmelidir. Sigorta girişlerinde aksaklık yaşanmaması adına evrakların son teslim tarihi 30 Mayıs 2023 olarak belirlenmiştir. Staja başlamadan önce tüm onayları tamamlanmış başvuru formu, staj yapılacak işletmeye teslim edilmelidir. 

Linki verilmiş İşyerinde Devam Durumunu Gösteren Form ile İşverenin Öğrenciyi Değerlendirme Formu ise staj başlangıcında işletmeye iletilmeli, İşyerinde Devam Durumunu Gösterir Çizelge günlük olarak işlenmeli, İşverenin Öğrenciyi Değerlendirme Formu ise işletmedeki staj sorumlusu tarafından staj sonunda doldurulmalı, Öğrenci İşleri Staj Bürosuna ya da Bölüm Staj Komisyonuna posta ile gönderilmelidir. Eğer bu belgeler stajyere, elden teslim etmesi amacıyla verilecekse, mutlaka kapalı zarf içine konması gerekmektedir. Öğrencinin Uygulamalı Eğitimi Değerlendirme Formu ise staj bitiminde elden ya da posta yoluyla Bölüm Staj Komisyonuna ulaştırılmalıdır.

Şimdiden tüm staj yapacak öğrencilerimize başarılar dileriz. 

Sosyal-Paylaşım

Anasayfaya Dön Güncel Duyurular

İçerik Ekleme Tarihi : [06-Nis-2023 07:56]

İçerik Son Değişiklik Tarihi : [22-May-2023 06:31]

Duyuru Görüntüleme : [1.049]