C Programlama Dili ile Programlamaya Giriş Eğitimi

Eğitim Hakkında:

C programlama dili ile progralama tekniğinin detayları ile öğretilmesi, algoritmaların ve program akış diyagramlarının kullanılması ve buradan program yazımına geçiş prensiplerinin belirtilmesi, C programlama dili ile değişik programlar yazarak mühendislik problemlerinin sayısal metotlarıyla çözümlenmesinin öğretilmesi hedeflenmektedir.

Eğitime Kimler Katılmalı:

Programlamaya meraklı olan ve bu sektörde profesyonel bir şekilde kariyer yapmak isteyenler 

Katılımcılar, bu eğitim sonrasında;

·        Temel veri türlerini açıklayabilecek,

·        Yukarıdan-aşağı, aşamalı iyileştirme süreci ile algoritma geliştirebilecek,

·        Mantıksal operatörleri, break ve continue program kontrol ifadelerini kullanabilecek,

·        Fonksiyon olarak isimlendirilen, küçük parçaları kullanarak nasıl modüler programlar yapılandırılacağını öğrenecek,

·        Fonksiyonlar arasında bilgi aktarmak için kullanılan mekanizmaları açıklayabilecek,

·        Kendilerini çağıran fonksiyonların nasıl yazılacağını ve kullanılacağını açıklayabilecek,

·        Değer tablolarını ve listelerini, saklamak, sıralamak ve aramak için dizileri kullanabilecek,

·        Bir diziyi oluşturmayı, ilk değer vermeyi ve elemanlarına tek tek erişmeyi öğrenecek,

·        Birden fazla indisli dizileri oluşturacak ve yönetecek

Katılımcı Sayısı                      : Minimum 10 kişi

Öngörülen Toplam Süre       : 80 saat

Ön Koşul                               : Excel Temel eğitimini almış olmak ya da Excel Temel eğitiminin içeriklerini bilmek

Eğitim İçeriği

Modül 1: Genel Programlama Bilgisi

Modül 2: Algoritmalar

Modül 3: Programlamaya Giriş

Modül 4: Döngüler ve Koşullar

Modül 5: Fonksiyonlar

Modül 6: Diziler

Return Home

Add Date : [07-Eki-2019]

Counter : [4.630]