Microsoft Office Powerpoint Eğitimi

Eğitim Hakkında:

Microsoft Office PowerPoint, öncelikle sunum oluşturmak için kullanılan görsel ve grafik bir uygulamadır. Microsoft PowerPoint uygulaması ile; metni, şekilleri, resimleri, grafikleri, animasyonu, çizelgeleri, videoları ve diğer öğeleri birleştiren slayt gösterilerini oluşturabilir, görüntüleyebilir ve sunabilirsiniz. Üniversite öğrencileri tez hazırlarken bu programa oldukça ihtiyaç duyacaklardır. Bunun dışında iş hayatına hazırlanan, işi gereği çeşitli sunumlar hazırlayan ve sunumları ile toplantılarda fark yaratmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Eğitime Kimler Katılmalı:

MS Office programlarını kullanabilen bireysel katılımcıların ve kurum çalışanlarının katılımına uygundur. 

Katılımcılar, bu eğitim sonrasında;

·  Profesyonel ve kaliteli sunumları hazırlamayı öğrenecek,

·  İhtiyacınız olan sunum becerilerine sahip olacak,

·  Sunularına göre özel çizimler yapabilecek,

·  Resimler üzerinde değişiklikler yaparak ilgili yerlerde kullanabilecek,

·  Animasyonlar hazırlayabilecek,

·  Sunumun etkili olabilmesi için gereken bilgiye hakim olabilecek ve ayrıca MS Excel tabloları ve grafiklerini PowerPoint'e aktarabileceklerdir.

·  Ayrıca sunumlarınızı daha kaliteli ve etkin bir biçimde oluşturmayı ve yönetmeyi öğreneceksiniz.

Katılımcı Sayısı                   : Kapalı Grup Eğitiminde Maksimum 15 kişi, Açık Grup Eğitiminde Minimum 10 kişi

Öngörülen Toplam Süre     : 6 saat

Ön Koşul                               : Eğitime katılacak kişilerin Temel Bilgi Teknolojileri bilgilerinin olması   beklenmektedir.

Eğitim içeriği

Modül 1: Şablonların Uygulanması ve Değiştirilmesi

Modül 2: Bir Renk Düzeninin Kullanımı

Modül 3: Nesnelerin Çizilmesi ve Değiştirilmesi

Modül 4: Powerpoint'e Bilgilerin Eklenmesi

Modül  5: Bir Grafiğin Oluşturulması ve Düzenlenmesi

Modül  6: Slayt Gösterisinin Oluşturulması

Modül 7: Çoklu Ortam Sunularının Oluşturulması

Modül  8: Internet İçin Bir Sununun Hazırlanması

Modül  9: Bir Sununun Gözden Geçirilmesi ve Paylaşılması

Modül 10: Diğer Özellikler

Return Home