Biyogüvenlik Çalışmaları

ANASAYFA   İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KURULU   MEVZUAT   EĞİTİMLER   DÖKÜMANLAR   BİYOGÜVENLİK ÇALIŞMALARI

Sevgili öğrencilerimiz

Fakültemizde; kimyasal maddelerin güvenli depolanması, kullanımı, oluşan tıbbi ve kimyasal atıkların çevreye zararsız bir şekilde bertarafı için 24.11.2014 tarihinde dekanlığımız tarafından 8 öğretim üyesinin görevlendirildiği Biyogüvenlik ve Atık Komisyonu kurulmuştur. Bu komisyonun hazırladığı duyuru aşağıdadır.

BİYOGÜVENLİK ve ATIK KOMİSYONU DUYURUSU

Bilindiği gibi Ekim 2015’de Avrupa Veteriner Eğitimi Akreditasyonu için gönüllü olarak denetime tabi tutulacağız. Bu amaçla Eğitim-Öğretim başladığı andan denetim gününe değin fakültemizde tüm bileşenler (yönetim, akademik kadro, idari personel, işçiler dahil her birim çalışanı) yoğun bir çalışma temposu içerisinde olacağız. Biyogüvenlik ve Atık Komisyonu olarak fakültemizi bu yıl tercih edecek öğrencileri de içerecek şekilde; eğitim başlamadan önce bazı bilgilendirmelerin yapılmasının hem zorunlu hem de faydalı olacağı düşüncesindeyiz.

Bu amaçla fakültemizin web sitesine Biyogüvenlik Çalışmaları başlığı altında bir ekleme yapılmıştır. Sizden ricamız Eğitim başlayana dek aşağıda verilen Tehlikeli Atık İşlemleri ve Biyogüvenlik Formları’nı okumanız, varsa eleştiri ve katkılarınızı xxxxx@uludag.edu.tr adresine yazmanızı önemle rica ederiz.

Biyogüvenlik ve Atık Komisyonu

Tehlikeli Atık İşlemleri

Biyogüvenlik Formları

BYG-TL.01 LABORATUVAR GÜVENLİK TALİMATI

BYG-TL.02  KiMYASAL MADDE KAZA TALiMATI

BYG-TL.03 RADYOAKTİF MADDE GÜVENLiK TALIMATI

BYG-TL.04 ENFEKTE MATERYAL KAZALARI TALİMATI

BYG-TL.05 KİMYASAL DEPOLAMA TALİMATI

BYG-TL.06 TIBBİ ATIK TALİMATI

BYG-TL.07 TEHLİKELİ KİMYASAL ATIK TALİMATI

BYG-TL.08 TIBBİ ATIK EKİPMANI TEMİZLİK TALİMATI

BYG-TL.09 GENEL TEMİZLİK VE DEZENFEKSİYON TALİMATI

BYG-TL.10  EL YIKAMA VE ELDİVEN KULLANMA TALİMATI 

BYG-TL.11 KÜÇÜK HAYVAN POLİKLİNİĞİ BİYOGÜVENLİK TALİMATI

BYG-TL.12 AT POLİKLİNİĞİ BİYOGÜVENLİK TALİMATI

BYG-TL.13 ÇİFTLİK HAYVANLARI POLİKLİNİĞİ BİYOGÜVENLİK TALİMATI

BYG-TL.14 HAYVAN HASTANESİ GÖRÜNTÜLEME MERKEZİ BİYOGÜVENLİK TALİMATI

BYG-TL.15 ANATOMİ ANABİLİM DALI DİSEKSİYON BİYOGÜVENLİK TALİMATI

BYG-TL.16 HAYVAN SAĞLIĞI VE HAYVANSAL ÜRETİM ARAŞTIRMA UYGULAMA MERKEZİ BİYOGÜVENLİK TALİMATI

BYG-TL.17 ANTİNEOPLASTİK İLAÇ HAZIRLAMA VE UYGULAMA TALİMATI

BYG-TL.18 BİYOLOJİK GÜVENLİK KABİNİ KULLANIM TALİMATI

BYG-TL.19 INFUMİX CİHAZI KULLANIM TALİMATI

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [1.834]