Doç. Dr. Muhammed DUMAN

SU ÜRÜNLERİ HASTALIKLAR ANABİLİM DALI​ HAKKINDA          AKADEMİK KADRO          YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR          DUYURULAR

KİŞİSEL BİLGİLER         PROJELER          YAYINLAR

KİŞİSEL BİLGİLER :

Doğum Yeri    :    Ankara
Doğum Tarihi :    09.07.1988
Yabancı Dil     :    İngilizce 

ÖZGEÇMİŞ:

Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesinden 2011 yılında mezun olduktan sonra yine aynı yıl içerisinde Veteriner-Su Ürünleri Hastalıkları Anabilim dalında doktora eğitimine başladım. Doktora eğitimimin başlarında Üniversite-Sektör iş birliği projesi kapsamında Ülkemizin farklı bölgelerinde bulunan 5 farklı gökkuşağı alabalığı çiftliğinde her ay olacak şekilde örnekleme çalışmalarında yer aldım. Bu proje kapsamında iki yıl boyunca projede yer alan tüm işletmelere aylık bakteriyolojik muayene, işletme hijeni, balık sağlığı ve antimikrobiyal duyarlılık konularında çalışmalar içerisinde bulundum. Üniversite ile Sektör arasında imzalanan projemiz devam ederken Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenen (TAGEM) projede yardımcı araştırmacı olarak yer aldım. Bu proje kapsamında da Ülkemizin Karadeniz, Ege, Marmara, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde yer alan gökkuşağı alabalığı işletmelerinde iki yıl boyunca üç aylık örnekleme çalışmalarında bulundum. Doktora tez konum için bakteriyolojik örnekler topladığım bu projelere ek olarak 2014 yılında Uludağ Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi (BAP) tarafından desteklenen projede doktora tez çalışmalarımın bir bölümünü gerçekleştirdim. Son olarak 2016 yılında TÜBİTAK tarafından desteklenen ve gökkuşağı alabalığı kuluçkahanelerinde hastalık salgınları ve bu salgınlara neden olan etkenlerin incelenmesi konulu projede halen daha görev almaktayım. Doktora eğtimim süresince bir adet tamamlanan ve 3 adet devam eden olmak üzere yaklaşık toplam bütçesi 800.000 TL olan 4 bilimsel araştırma projesinde çalışmaktayım. Doktora eğitim süresi boyunca farklı üniversitelerde ve Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsünde eğitimler aldım.

http://www.uludag.edu.tr/haber/view/8841/buulu-akademisyenler-yeni-bir-bakteri-turu-kesfetti

KAZANILAN AKADEMİK DERECELER :

Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 2011 (Mezuniyet)  

Sağlık Bilimleri Enstitüsü, 2017 (Doktora)

İLETİŞİM BİLGİLERİ :

Tel: (+90 224) 294 13 89

Fax: (+90 224) 294 12 02

e-mail: mduman@uludag.edu.tr

Avesis : https://avesis.uludag.edu.tr/mduman

Adres: B.U.Ü. Veteriner Fakültesi, Su Ürünleri Hastalıkları Anabilim Dalı, Görükle Kampüsü 16059 BURSA

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [4.440]