Prof. Dr. Volkan Çetin AKYOL

PARAZİTOLOJİ ANABİLİM DALI HAKKINDA          AKADEMİK KADRO          YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR          DUYURULAR

KİŞİSEL BİLGİLER         PROJELER          YAYINLAR

KİŞİSEL BİLGİLER  :

Doğum Yeri      :   Kars
Doğum Tarihi   :   11.06.1962
Yabancı Dil       :   İngilizce

ÖZGEÇMİŞ :

KARS ilinde 11 Haziran 1962 yılında doğdum. İlkokulu 1973 yılında Ankara Hamdullah Suphi İlköğretim Okulunda tamamladım. Daha sonra ortaokul ve lise eğitimimi Türk Eğitim Derneği Ankara Kolejinde tamamladım. 1981 yılında girdiğim Uludag Üniversitesi Veteriner Fakültesinden 1986 yılında mezun oldum. Aynı yıl Uludağ Üniversitesi Veteriner fakültesi Parazitoloji Anabilim Dalında Doktora eğitimine başladım 6 Eylül 1991 yılında Parazitoloji Bilim Dalında Doktor ünvanı aldıktan sonra aynı yılın Ekim ayında Yrd .Doç. Dr. kadrosuna atandım. Japon Hükümeti Monbusho bursu alarak 1991-1993 tarihleri arasında Hamamatsu Üniversitesi Tıp Fakültesi Parazitoloji Anabilim Dalında çalıştım. Askerlik görevimi Mart 1994 yılında 2 ay kısa dönem olarak Burdur 'da yaptım. 1995 yılında Doçent ünvanı aldım, 1996 yılında da Üniversite Doçent kadrosuna atandım. 2002 yılında Profesör kadrosuna atandım. 2003-2006 yılları arasında Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği, Etik Kurul Üyeliği ve Üniversitemiz sosyal yardım komisyonu üyeliği görevlerinde bulundum. Kopenhag Veteriner Araştırma Enstitüsünde 25-30 Eylül 2005 tarihleri arasında Trichinella üzerine; Fransız Gıda Güvenliği Araştırma Kurumu'nda (Paris) 7 Kasım-15 Aralık 2005 tarihleri arasında paraziter hastalıkların teşhisi üzerine eğitim aldım. International Commission on Trichinellosis derneğinin Türkiye temsilcisiyim. Türkiye Parazitoloji Derneği üyesi ve aynı zamanda bu derneğe ait derginin hakem listesindeyim. 24 Aralık 2006 tarihinden itibaren her yıl aynı tarihlerde Bursa'da Sarıkamış Şehitlerini Anma Panelini düzenlemekteyim. 28 Nisan 2008 tarihinden bu yana Parazitoloji Anabilim Dalı Başkanlığı görevini sürdürmekteyim. İyi derecede İngilizce biliyorum. Evli ve bir kız çocuk babasıyım.

KAZANILAN AKADEMİK DERECELER  :

Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 1986 (Mezuniyet)  
Uludağ Üniversitesi Sağlık Bilimleri Ens. 1991 (Doktora)
Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 1991 (Yard.Doç.Dr.
Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 1995 (Doç. Dr.)
Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 2002 (Prof. Dr.)

VERDİĞİ DERSLER :

Lisans Dersleri :
Genel Parazitoloji
Helmintoloji  

Lisansüstü Dersleri :
Trematodlar
Cestodlar ve Yaptıkları Hastalıklar
Nematodlar ve Yaptıkları Hastalıklar
Ruminantların Paraziter Hastalıkları

UZMANLIK ALANLARI  :

Helmintoloji, Ascarit Enfeksiyonları

DANIŞMAN GÖRÜŞME SAATLERİ  :

Çarşamba 13.30 - 15.00

İLETİŞİM BİLGİLERİ  :

Tel: (+90 224) 294 13 13

Fax: (+90 224) 294 08 73

e-mail: vakyol@uludag.edu.tr

Avesis : https://avesis.uludag.edu.tr/vakyol

Adres: U.Ü. Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi, Parazitoloji Anabilim Dalı, Görükle Kampüsü 16059 Bursa

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [4.818]