Prof. Dr. M. Özgür ÖZYİĞİT

PATOLOJİ ANABİLİM DALI HAKKINDA          AKADEMİK KADRO          YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR          DUYURULAR

KİŞİSEL BİLGİLER         PROJELER          YAYINLAR

KİŞİSEL BİLGİLER  : 

Doğum Yeri      :  Tarsus
Doğum Tarihi   :   1973
Yabancı Dil       :   İngilizce

ÖZGEÇMİŞ :

1973 yılında Tarsus'ta doğdum.  İlköğretimimi Cumhuriyet İlkokulu'nda, orta öğretimimi Tarsus Cengiz Topel Lisesi'nde tamamladım.  1990 yılında eğitime başladığım Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden 1995 yılında mezun oldum.  1996 yılı Haziran ayında Araştırma Görevlisi olarak girdiğim Patoloji Anabilim Dalı'nda aynı yılın Eylül ayında doktora eğitimine başladım ve 2002 yılında Veteriner Patoloji Anabilim Dalında "Doktora"  unvanını aldım. 2006 yılında Öğretim Görevlisi ve 2007 yılında da Yardımcı Doçent Kadrolarına atandım.  Halen aynı Anabilim Dalında görevime devam etmekteyim.  

KAZANILAN AKADEMİK DERECELER  :

Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 1995 (Mezuniyet)  
Uludağ Üniversitesi Sağlık Bilimleri Ens. 2005 (Doktora
Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 2007 (Yard.Doç.Dr.
Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 2011 (Doç.Dr.

DİĞER AKADEMİK FAALİYETLER :

Yönetilen Projeler:
Et-tipi tavuklarda asites sendromunun olusumunda vascular endothelial growth factor (VEGF)'ün rolünün invitro olarak incelenmesi TÜBİTAK- TOVAG 108O458 Nolu Proje

Yurtdışı Görevlendirme:
01 Ağustos 2008 - 01 Ağustos 2009 tarihleri arasında TUBİTAK Bilim İnsanı Değerlendirme Programı (BİDEP) bursu kapsamında "KOYUNLARDA GÖRÜLEN TSE (SCRAPIE) TEŞHİSİNDE İLERİ MOLEKÜLER TEKNİKLER" konusunda bilimsel araştırma faaliyetlerinde çalışmak ve bu konudaki gelişmeleri takip etmek üzere Amerika Birleşik Devletleri Washington State Üniversitesi, Pullman, Veteriner Kolejine resmi görevlendirme.

VERDİĞİ DERSLER :

LİSANS DERSLERİ :

Sinir ve Genital  Sistem Patolojisi

Egzotik Hayvan Hastalıkları Patolojisi

LİSANSÜSTÜ DERSLERİ :

Doktora

Üriner Sistem Hastalıkları Patolojisi

Egzotik Hayvan Hastalıkları Patolojisi

Dişi/Erkek Genital Sistem Hastalıkları Patolojisi  Mastitis, Metritis ve Abortlar                                                                                                                 

Endokrin sistem patolojisi

Yüksek Lisans

Üriner Sistem Patolojisi

Enfeksiyöz abortlar

Su Ürünleri Patolojisi

UZMANLIK ALANLARI  :

Kanatlı Patolojisi ve Tümörler

İLETİŞİM BİLGİLERİ  :

Tel: (+90 224) 294 13 05

Fax: (+90 224) 294 12 02

e-mail: ozyigit@uludag.edu.tr

Avesis : https://avesis.uludag.edu.tr/ozyigit

Kişisel web sayfası : www.vetpatoloji.wordpress.com

Adres: U.Ü. Veteriner Fakültesi, Patoloji Anabilim Dalı, Görükle Kampüsü 16059 Bursa

Dersler için web...

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [5.746]