Prof. Dr. Nazmiye GÜNEŞ

BİYOKİMYA ANABİLİM DALI HAKKINDA          AKADEMİK KADRO          YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR          DUYURULAR

KİŞİSEL BİLGİLER          PROJELER          YAYINLAR

KİŞİSEL BİLGİLER  :

Doğum Yeri      :  Bursa
Doğum Tarihi   :  06.04.1968
Yabancı Dil      :   İngilizce

ÖZGEÇMİŞ :

1968 yılında Bursa'da doğdum. İlk öğrenimimi İstiklal ilkokulunda, orta öğrenimimi Bursa Kız Lisesinde tamamladım. 1985 yılında kazandığım Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesinden 1990 yılında mezun oldum. Kısa bir süre ilaç firmasında çalıştıktan sonra fakültemde açılan Araştırma Görevlisi sınavını kazanarak Ekim 1991'de Biyokimya Anabilim Dalı'nda göreve başladım. Eylül 1995'te Doktor ünvanını aldım, 1997-2001 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu'nda Öğretim Görevlisi olarak çalıştıktan sonra 2001 yılında Veteriner Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı'nda Yrd. Doç. kadrosuna atandım.2010 yılında doçent ünvanını aldım. 2012 yılında YÖK’ün Öğretim üyesi yetiştirme programı kapsamında gittiğim Amerika Birleşik Devletlerinde, Bloomsburg Üniversitesi “Department of Biological and Allied Health Sciences” bölümünde çalışma imkanı buldum. 2014 ve 2015 yıllarında Kıbrıs’ta Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesinde Biyokimya Anabilim Dalında ders verdim. 2018 yılında da profesör olarak atandım. Halen bu görevime devam etmekteyim. Evli ve biri kız, biri erkek iki çocuk sahibiyim. 

KAZANILAN AKADEMİK DERECELER  :

Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 1990 (Mezuniyet)  
Uludağ Üniversitesi Sağlık Bilimleri Ens. 1995 (Doktora)
U.Ü. Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu 1997 (Öğretim Görevlisi)
Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 2001 (Yard.Doç.Dr.)
Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 2010 (Doç.Dr.)

Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 2018 (Prof. Dr.)

DİĞER AKADEMİK FAALİYETLER  :

Yönetilen Doktora Tezi :

GÜZEL, S. Yumurtacı Tavuklarda Amylinin Kalsiyum Metabolizması ve Kemik Gelişimi Üzerine Etkileri, Uludağ Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, 2008.

Yönetilen Yüksek Lisans Tezi :

İÇER, Ö. İvesi Toklularda Eritrosit İçi Sodyum, Potasyum ve Glutatyon Tiplerinin Belirlenmesi, Uludağ Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, 2003.

Devam eden 2 doktora öğrencisi danışmanlığı

AKADEMİK/İDARİ GÖREVLER:

Burs Komisyonu Üyeliği (2001- Devam eden)

Fakülte kurulu Üyeliği (2001-2009)

BUÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcılığı (Ocak-Eylül 2017 1. Dönem - Mayıs 2019-Haziran 2022 2. Dönem)

Biyokimya Anabilim Dalı Başkanlığı (Temmuz 2022- Devam eden) 

VERDİĞİ DERSLER 

Lisans Dersleri :

VET1008 Biyokimya I
VET2009 Biyokimya II
VET1018 Gözetilen Çalışma
VET5125 Klinik Laboratuvar Tanı I
VET5225 Klinik Laboratuvar Tanı II

Lisansüstü Dersleri :

VBK 6004 Biyokimyasal  Analizlerde Kullanılan Çözeltiler ve Hazırlanmaları
VBK 6012 Biyokimya Laboratuarında Kullanılan Cihazlar

VBK 6013 Biyofiziksel Kimya ve Su
VBK 6014 Karaciğer ve Böbrek Fonksiyonları
VBK 6016 Vitaminler ve Klinik önemleri

VBK 6020 Temel Biyokimya Teknikleri ve Veteriner Hekimlikte Uygulama Alanları

VBK 6022 Metabolik Profil testleri

VBK 5001 Genel Biyokimya

VBK 5012 Metabolik Düzenleyiciler

UZMANLIK ALANLARI:

Doktora Tezi  : Dansçı Ayıların Rehabilitasyonları Sırasında Kan Parametrelerindeki Değişiklikler, U.Ü. Sağlık Bilimleri Enstitüsü, 1995.

Balda antibiyotik analizi, eliza yöntemi ile hormon analizleri, ısı stres protein 70 ve vitellogenin  analizleri

DANIŞMAN GÖRÜŞME SAATLERİ  :

Pazartesi 13.30 - 14.00

İLETİŞİM BİLGİLERİ :

Tel : 0 224 2941282

Fax : 0 224 2941202

e-mail : ngunes@uludag.edu.tr

Avesis : https://avesis.uludag.edu.tr/ngunes

Adres : U.Ü. Veteriner Fakültesi, Biyokimya Anabilim Dalı, Görükle Kampüsü 16059

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [4.405]