Montessori Eğitimi, Çocukların Gelişim Alanları

Hedef Kitle

Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Bölümü Öğrencileri ve üniversite bünyesinde görev yapan ebeveynler.

Eğitimin Konu Başlıkları

Montessori Eğitimi; Eğitim hakkında kuramsal bilgiler ve materyallerin kullanım aşamaları (Montessori Eğitim Sertifikam bulunmaktadır).

Çocuk Gelişimi Alanı; 0-18 yaş arası normal gelişim gösteren, kaynaştırma eğitimine ihtiyaç duyan, korunmaya muhtaç, çalışan, mülteci ve suçlu çocukların motor, dil, bilişsel, sosyal/duygusal gelişimleri ve öz bakım becerilerinin değerlendirilmesi, gelişimlerinin takip edilmesi, çocuğa ve aileye yönelik gelişimi destekleyici programların hazırlanması, ailelere çocuklarının gelişimi, sağlığı ve yetiştirilmesi konularında eğitim, rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin verilmesi… gibi konularda bilgi vermek.

Eğitimin Kazanımları

Eğitim Fakültesi öğrencilerinin kendi alanları ile ilgili daha bilinçlenmesini sağlamak, tartışma ortamı yaratarak konular ile ilgili fikir alış verişinde bulunmak, gerek eğitimler aşamasında gerekse ödevlerle geleceğin eğitimcilerini ve anne babaları bilinçlendirmek.

Önerilen Katılımcı Sayısı

(En az 15)

15-25 Katılımcı

Toplam Eğitim Süresi(saat)

Montessori Eğitimi 40 saat-diğer gelişim alanlarına yönelik çalışmalar 20 saat

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [574]