Bursa Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

ULUTÖMER Ailesi Olarak Amacımız

Dünyanın en eski dillerinden biri olan Türkçe, geniş bir coğrafyada konuşulan zengin bir dünya dilidir ve Türkiye Türkçesi onun bir koludur.

Tarihi boyunca gelişerek farklı dillerden etkilenerek aynı şekilde farklı dilleri etkileyerek bugünkü halini alan Türkiye Türkçesini öğrenen her kişi, yalnız bu dili öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda Türk dilinin konuşulduğu geniş bir coğrafyanın kadim kültürüyle yüz yüze gelecek ve ilgili ülkelerin insanlarıyla rahatlıkla anlaşabilecektir.

İşte merkezimizin amacı da, açtığı kurslarla Türkiye Türkçesini ikinci dil olarak öğretip onların Türkiye başta olmak üzere Türk dilini konuşan dünyayla iletişim kurabilmelerine ve Türk kültürünü tanımalarına yardımcı olmak, Türkçenin yabancı dil olarak öğretimiyle ilgili yöntemler geliştirmek ve bu alanda faaliyet gösteren yurt içi ve yurt dışındaki kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmaktır.

Uludağ Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi 16059 Nilüfer / Görükle Merkez Kampüs Tel: 0 (224) 294 28 01 Fax: 0 (224) 294 28 06 Mail: ulutomer@uludag.edu.tr