Yapılanma

Bursa Uludağ Üniversitesi’nin sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda, kampüste sürdürülebilirliği sağlayabilmek için belirlemiş olduğu hedefler aşağıdaki şekilde verilmektedir.

            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu anlayışla, üniversitede sürdürülebilir kalkınma faaliyetlerinin koordinasyonunu sağlamak, takip ve raporlamasını yapmak için benimsenen yapılanma aşağıdaki gibidir:

 

 

Sürdürülebilir Kalkınma Kurulu

Sürdürülebilir Kalkınma Kurulu, üniversitedeki sürdürülebilirliğin stratejik yönünü belirleyecektir. Aynı zamanda üniversite birimlerinin sürdürülebilirlik performansını ve politikalarını izleyecektir. Kurulun başkanlığını üniversitenin en yüksek düzeyde karar verme yetkilisi olan üniversite rektörü yürütecektir. Kurul üniversitenin sürdürülebilirlik hedeflerini gerçekleştirmek için kurulacak çalışma komisyonlarının temsilcilerinden oluşturulacaktır. Komisyonların isimleri aşağıdaki gibidir:

  1. Sürdürülebilirlik Eğitimi ve Araştırmaları Komisyonu
  2. Sürdürülebilir Yeşil Alan Komisyonu
  3. Sürdürülebilir Enerji Yönetimi ve İklim Değişikliği Komisyonu
  4. Döngüsel Ekonomi ve Atık Yönetimi Komisyonu
  5. Sürdürülebilir Su Yönetimi Komisyonu
  6. Sürdürülebilir Ulaşım Yönetimi Komisyonu
  7. Sürdürülebilir Yapılaşma Komisyonu
  8. Sürdürülebilir Satın Alma Komisyonu
  9. Sürdürülebilir Sağlık Yönetimi Komisyonu
  10. Sosyal Eşitlik Komisyonu

Komisyonlar, konuyla ilgili çalışmalar yürüten akademik ve idari personelden oluşacaktır. Sürdürülebilir Kalkınma Kurulu’nun koordinasyonunu Sürdürülebilirlik Ofisi yürütecektir.

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [26-Nis-2021]

İçerik Görüntüleme : [481]