Spor Bilimleri Fakültesi Tarihçesi

Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğretim kurumlarına Türk Milli Eğitimi’nin amaçları doğrultusunda Beden Eğitimi Öğretmeni, çeşitli kurum ve kuruluşlara spor eğitmeni ve antrenör yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Fakültemiz, 1982 yılında Eğitim Fakültesi’ne bağlı Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü olarak 40 öğrenci ile eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. 11.11.2013 tarihli resmi gazetede yayınlanan 2013/5530 sayılı kararla Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü'nün, 2014-2015 eğitim öğretim yılı itibariyle Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü'ne bağlı Spor Bilimleri Fakültesi olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmesine karar verilmiştir. Fakültemiz, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü dışında, 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı itibariyle Antrenörlük Eğitimi Bölümü’ne de öğrenci almaya başlamıştır. Halen, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünde 468 Antrenörlük Eğitimi Bölümünde 214 olmak üzere 682 lisans, 46 yüksek lisans ve 17 doktora öğrencisinin yanı sıra, 12 öğretim üyesi, 10 öğretim görevlisi ve 4 araştırma görevlisi ile öğretimine Görükle Kampüsü’ndeki bina ve tesislerinde devam etmektedir.

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [7.046]