Akademik Kadro

2018-2019 Akademik yılı itibari ile dört öğretim üyesi, bir doktoralı öğretim görevlisi, doktoralı beş araştırma görevlisi ve doktora eğitimi süren üç araştırma görevlisi görev yapmaktadır.

Doç. Dr. İbrahim Keskin (Bölüm Başkanı)

Doç. Dr. Bengül Güngörmez

Doç.Dr. Mustafa Berkay Aydın

Dr. Öğr. Üyesi Enes Battal KESKİN

Dr. Öğr. Üyesi Fatih AMAN

Dr. Öğr. Üyesi Erhan KUÇLU

Öğr. Gör. Dr. Vildane Dinç

 

Araştırma Görevlileri:

Dr. Ozan Aşık 

Dr. Yıldırım Uysal

Dr. Mihriban Şenses

Araş. Gör. Ayşe Yıldız

Araş. Gör. Hüseyin Damak

Araş.Gör. Merve BURCU

 

Emekli Öğretim Üyelerimiz:

Prof. Dr. Fügen Berkay Bölüm Başkanı olarak görevinden 2012 yılının Nisan ayında emekli olmuştur. Sosyolojiye Felsefe mezunu olarak gelmiştir. 1976 yılına kadar teorik çalışmış, 1976’dan itibaren ve yurtdışından başlayarak uygulamalı çalışmalara yönlenmiştir. Bulunduğu Üniversitelerin idari kademelerinde 20 yılı aşkın bir süre çeşitli idari görevler sürdürmüştür. Görevli olduğu ya da gönüllü katıldığı sosyal aktiviteleri mesleğinin gereği bir destek olarak görmektedir. Yurt dışı çalışmaları 1976 yılından 2012 yılında kadar farklı dönemlerde ve üniversitelerde sürmüştür. 

Yrd. Doç. Dr. Bedri Mermutlu  Türk Sosyal Düşünce tarihini analitik olarak yorumlayan bir doğrultuda çalışmakta, bu alan için çok gerekli klasik bir araç olan Osmanlıca’ya hakim bulunmaktadır. Anılan konuda Üniversitemizce desteklenen önemli bir projenin yürütücüsü ve araştırmacısıdır, çalışmasını tamamlamıştır. Sosyoloji Tarihi ağırlıklı dersler vermektedir. 2010 yılında bölümümüzdeki görevinden emekli olmuştur.

2018 yılında kaybettiğimiz hocamız Prof. Dr. Hüsamettin Arslan

 

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [25.818]