Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

Akademik Kadro

2017-2018 Akademik yılı itibari ile dört öğretim üyesi, doktoralı bir öğretim görevlisi, doktoralı beş araştırma görevlisi ve doktora eğitimi süren beş araştırma görevlisi görev yapmaktadır.

 

Prof. Dr. Hüsamettin Arslan (Bölüm Başkanı)

Doç. Dr. Bengül Güngörmez

Doç. Dr. Rıza Sam

Doç. Dr. İbrahim Keskin

Öğr. Gör. Dr. Vildane Dinç

Öğr. Gör. Dr. Enes Battal KESKİN


 

Araştırma Görevlileri:

Dr. Mustafa Demirtaş

Dr. Ozan Aşık (https://uludag.academia.edu/OzanAsik)

Dr. Mustafa Berkay Aydın

Dr. Evren Dinçer (http://uludag.academia.edu/EvrenDincer)

Dr. Yıldırım Uysal

Araş. Gör. Ayşe Yıldız

Araş. Gör. Mihriban Şenses

Araş. Gör. Erhan Kuçlu

Araş. Gör. Hüseyin Damak

Araş. Gör. Hasan Yeniçırak

 

Emekli Öğretim Üyelerimiz:

Prof. Dr. Fügen Berkay Bölüm Başkanı olarak görevinden 2012 yılının Nisan ayında emekli olmuştur. Sosyolojiye Felsefe mezunu olarak gelmiştir. 1976 yılına kadar teorik çalışmış, 1976’dan itibaren ve yurtdışından başlayarak uygulamalı çalışmalara yönlenmiştir. Bulunduğu Üniversitelerin idari kademelerinde 20 yılı aşkın bir süre çeşitli idari görevler sürdürmüştür. Görevli olduğu ya da gönüllü katıldığı sosyal aktiviteleri mesleğinin gereği bir destek olarak görmektedir. Yurt dışı çalışmaları 1976 yılından 2012 yılında kadar farklı dönemlerde ve üniversitelerde sürmüştür. 

Yrd. Doç. Dr. Bedri Mermutlu  Türk Sosyal Düşünce tarihini analitik olarak yorumlayan bir doğrultuda çalışmakta, bu alan için çok gerekli klasik bir araç olan Osmanlıca’ya hakim bulunmaktadır. Anılan konuda Üniversitemizce desteklenen önemli bir projenin yürütücüsü ve araştırmacısıdır, çalışmasını tamamlamıştır. Sosyoloji Tarihi ağırlıklı dersler vermektedir. 2010 yılında bölümümüzdeki görevinden emekli olmuştur.

 

Adres: Sosyoloji Bölümü, Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi 16059 Görükle / Bursa Telefon: 0224 294 18 40 Faks: 0224 294 18 97