Bursa Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

Müdür Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

İnsan yaşamında her düzeyde başarılı olabilmek için zihinsel ve fiziksel sağlıklı olma durumu çok önemlidir. Sağlığın korunmasında nasıl ki düzgün beslenme ve egzersiz önemli ise, hastalık sonrası sağlığı tekrar kazanmak için sağlık yönetimi de çok önemlidir. Günümüzde artık sağlık kuruluşlarında hekim ve hemşirelere ilave olarak sağlık hizmetlerinin değişik alanlarında görev alan sağlık teknisyen ve teknikerlerinin rolleri yadsınamayacak kadar büyüktür. Sağlık hizmeti sürecinde doğru tanı ve tedavi yönetimi, alanında yetişmiş sağlık teknikerlerinin etkin yardımı ile anlam bulmaktadır. Bu açıdan iyi eğitim almış, alanına hakim bilgi ve beceri düzeyinde olan sağlık teknikerleri sağlık kuruluşlarında öncelikle tercih edilmektedir.

Üniversitemizde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 1985 yılında kurulmuştur. Sağlık kuruluşlarının gereksinim duyduğu değişik alanlardaki sağlık teknikerlerini yetiştirmek için Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzda günümüzde Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Anestezi ve İlk ve Acil Yardım’dan oluşan 5 program yürütülmektedir. Yüksekokulumuz kuruluşundan günümüze kadar sağlık sektörüne çok sayıda alanında uzman, bilinçli ve donanımlı sağlık teknikerleri kazandırmıştır ve kazandırmaya devam etmektedir.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu yönetim ve akademik kadromuz ile amacımız eğitim-öğretim süreci sonunda olumlu karakterinizi yansıtacak bilgi ve beceriden zengin ve daha etkin, yetkin, nitelikli ve kendinden söz ettirebilen birer sağlık teknikeri olarak mezun olmanızı sağlamaktır.

Bu vesile ile Uludağ Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunu tercih edip, öğrenimine başlayan öğrencilerimizi tebrik ediyor ve hoş geldiniz diyorum. Umarım iki yılın sonunda sahip olacağınız çağdaş ve bilimsel mesleki bilgi ve becerilerinizi iş yaşamınıza yansıtarak, elde edeceğiniz başarılarda Uludağ Üniversitesinden sıkça bahsedilmesine de katkı sağlamış olursunuz.

Sevgilerimle,

Prof.Dr.Ufuk ŞEKİR
Müdür

 

Uludağ Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Görükle Kampusü, 16059 Nilüfer/BURSA ........ Tel: 0224 29 42 485 ......... Faks: 0224 29 42 452 ........ E-Posta: shmyo@uludag.edu.tr