Uludağ Üniversitesi Anasayfa
English

Fiziki Yapı

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Uludağ Üniversitesi kampusu içinde 2225 m² alana yerleşmiş iki bina şeklindedir. Derslikler, kütüphane, kantin ve yemekhane bölümlerinin yer aldığı ana bina 2 katlıdır. Üst katta 448 m²’lik alanda idari bürolarımız ve dershanelerimiz bulunmaktadır. Alt katta toplam 1161 m²’lik ortak kullanım alanı vardır. Sağlık Yüksekokulu'nun idari ve akademik personelinin yer aldığı tek katlı ek bina 425 m²’dir.

Okulumuzun Uludağ Üniversitesi yerleşkesi içinde Mediko-Sosyal Merkezi ve merkezi yemekhanelere uzaklığı 1.9 km, Uygulama ve Araştırma Hastanesine uzaklığı 2.4 km’dir. 

Yüksekokulumuz ana binası içinde 11 sınıf bulunmasına karşın, amfi bulunmamaktadır. On bir sınıfın bir tanesi Anatomi laboratuvarı, bir tanesi teknik dershane, bir tanesi Kütüphane/Okuma salonu ve bir tanesi de bilgisayar laboratuvarı olarak kullanılmaktadır. Derslikler Sağlık Yüksekokulu ile ortak kullanılmaktadır. Bazı dersler Fakültelerin dersliklerinde ya da Anabilim Dallarının kendi dersliklerinde sürdürülmektedir. Okulumuzun tüm dersliklerinde bilgisayar ve projeksiyon sistemi kurulmuş olup, tepegöz ve slayt makinesi de kullanılabilmektedir. İki müdür yardımcısı odası, bir yüksekokul sekreteri odası, iki öğretim elemanları odası ve bir büyük idari büro üst katta yer almaktadır.

80 kişilik yemekhane ve kantin Sağlık Yüksekokulu ile birlikte ortak kullanılmaktadır.
En büyük ve en önemli dershanemiz Uludağ Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’dir. 

Okulumuzdaki derslikler ve kapasiteleri şöyledir:

102: 143 kişilik-3’lü ve 4’lü oturma grupları halinde
(Sağlık Yüksekokulu ile ortaklaşa kullanılmaktadır.) 

105: 88 kişilik

106: 88 kişilik

107: 56 kişilik

Bilgisayar sınıfı: 20 bilgisayar—35 kişilik 

Teknik dershane: 50 kişilik

 
    
Uludağ Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Görükle Kampusü, 16059 Nilüfer/BURSA ........ Tel: 0224 29 42 485 ......... Faks: 0224 29 42 452 ........ E-Posta: shmyo@uludag.edu.tr