Fiziki Yapı

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu,
Bursa Uludağ Üniversitesi Görükle Kampusu içinde 2020 yılı Mayıs ve Haziran aylarında Fen-Edebiyat Fakültesi'nin eski binalarının olduğu yere (C Blok) taşınmıştır. Üstte resmi görülen bu bina Fen-Edebiyat Fakültesi'nin yeni bir fakülte binası inşaatını tamamlayarak taşınmasından sonra bir müddet Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı binası olarak hizmet vermiştir.

Meslek Yüksekokulumuz Müdürlüğünün önerisi doğrultusunda Rektörlüğümüzün de uygun görmesi neticesinde Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı ile bina değişimi yapılarak kampus alanında merkezi bir binaya taşınmış olduk. Daha önceki binamız kampus alanının uzak bir noktasında Veteriner Çiftliği yolu üzerinde Tıp Fakültesi Hastanesi/Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'nden, laboratuvarlar ve diğer uygulama alanlarından yaklaşık üç km uzaklıkta yer alıyordu.

Meslek Yüksekokulumuz binası zemin kat ile birlikte 4 katlı tek bloktur.  Bina bir bölümlü/yüzlü olup, batı yönünde sınıflar, akademik ve idari personel odaları yer almakta; fotoğrafta görülen ve doğuya bakan yüzde ise açık koridor yer almaktadır.

Yerleşim şu şekildedir:

Zemin katta 104'er öğrenci kapasiteli 2 sınıfımız (D1 ve D2), kantin ve depo ünitesi yer almaktadır.

1.katta müdür yardımcısı odası, meslek yüksekokul sekreteri odası, öğrenci işleri bürosu, personel işleri bürosu, toplantı odası ve arşiv yer almaktadır.

2.katta üç adet öğretim elemanı odası, 144 öğrenci kapasiteli büyük sınıfımız (D3) ve İlk ve Acil Yardım Programı Uygulama Laboratuvarı yer almaktadır.

3.katta üç adet öğretim elemanı odası, Mikrobiyoloji Uygulama Laboratuvarı (20 öğrenci), Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı Uygulama Laboratuvarı (30 öğrenci) ve Bilgisayar Laboratuvarı (40 bilgisayar-40 öğrenci) yer almaktadır. 

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [11.235]