92 Özel Güvenlik ve Koruma Programı Hakkında

Bölüm Başkanı:                                   

Prof.Dr. Rıza SAM

Program Başkanı:

Öğr.Gör.Dr. Kemal TEMEL

Öğretim Elemanları:

Öğr.Gör.Dr. İsmet Nezih ABANOZ

Öğr.Gör. Emrah AKAY

Program Adı:

Özel Güvenlik ve Koruma

Puan Türü:

TYT

Taban Puan:

Kontenjan:

40 (Örgün Öğretim) - 35 (İkinci Öğretim)

Öğretim Süresi:

2 yıl ( 4 yarıyıl)

Hazırlık Programı:

Yok

Öğretim Elemanı Sayısı:

Prof. Dr. : 1
Öğr. Gör. : 3

Öğretim Elemanı Başına Düşen Öğrenci Sayısı:

19

Programın Amacı:

Öğrencilere özel güvenlik ve koruma ile ilgili alanlarda bilgi kazandırma öğrencilerin çeşitli teknikler ve modern yaklaşımları kullanarak ilgili alandaki sorunlara çözüm üretebilme yeneklerinin geliştirilebilmesi ve etkili iletişim yeteneklerinin kazandırılabilmesidir.

Programı Seçmeyi Düşünen Adaylara Öneriler:

Programın amacı; özel güvenlik alanında kaliteli eleman ihtiyacını karşılamak ve öğrencilerin mesleğin temel becerilerine sahip olmasının yanında bilgisayar kullanabilen elemanlar yetiştirmektir. Programda sadece, teorik bilgiler değil, bunun yanında uygulamaya yönelik faaliyetlere de yer verilmektedir.

Bölüme/Programa kabul edilmede özel şartlar aranıyor mu?:

Lise ve dengi okul diplomasına sahip adaylar, YÖK’ün ilgili mevzuatı doğrultusunda ÖSYM tarafından yerleştirilir. (Programa katılacak erkek öğrencilerin boylarının en az 1.75cm, kız öğrencilerin en az 1.65 cm olması gerekmektedir. Ayrıca Devlet hastanesinden sağlık raporu ve adli sicil belgesi istenir).

Eğitim-Öğretim Programı:

(Bölüm/Programda okutulan derslerin yarıyıllara göre isimleri ve ders içerikleri) * ekte yer almaktadır.

Diploma ve Mezuniyet Sonrası İş Olanakları, Çalışma Alanları:

Özel güvenlik programından mezun olan öğrenciler, özel güvenlik firmaları ve kamu kurumlarının güvenlik bölümlerinde istihdam edilebilmektedir. Ayrıca KPSS sınavından yeterli puanı almak şartıyla kamu yönetiminde istihdam edilmektedir.

Adres:

Bursa Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Ali Osman Sönmez Kampüsü Yeni Yalova Yolu 9.km Osmangazi/BURSA

Telefon:

0 224 2615540

Fax:

0 224 2615543

Web:

http://uludag.edu.tr/sbmyo

E-Mail:

sbmyo@uludag.edu.tr

Anasayfaya Dön

İçerik Ekleme Tarihi : [07-Eki-2019]

İçerik Görüntüleme : [12.537]